Steve Jobs znów w świetle reflektorów

Najnowsze

Aktualizacja:

Szef Apple Steve Jobs po 11 miesiącach od ostatniego takiego występu znów na scenie: w San Francisco demonstruje nową linię iPodów z kamerą video, nowe funkcjonalności iTunes - i dziękuje za wielki dar, jaki otrzymał: przeszczep wątroby. Widownia przyjęła go owacjami.

54-letni Steve Jobs wiosną tego roku poddał się przeszczepowi. Jak powiedział, otrzymał organ 20-letniego mężczyzny, ofiary wypadku drogowego. - Bez tego wielkiego daru nie byłoby mnie tutaj - powiedział w swym pierwszym od października ubiegłego roku publicznym wystąpieniu.

Przed pięcioma laty zdiagnozowano u niego raka. Kuracja nie przyniosła zadawalających efektów, na początku tego roku Jobs przekazał kierownictwo koncernu Timowi Cookowi. Do pracy po przeszczepie wrócił w czerwcu.

Szef Apple zaprezentował m.in. nowego iPoda Nano z wbudowaną kamerą video, głośnikiem i możliwością nagrywania dźwięku. W wyposażeniu urządzenia jest też ekran o przekątnej 2,2 cala, odbiornik UKF oraz... krokomierz. To ostatnie urządzenie sugeruje wykorzystanie urządzenia przy uprawianiu joggingu.

Źródło: DPA