Putin tworzy imperium? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze


Jakie plany ma Władimir Putin? Czy prezydent Rosji dąży do hegemonii na świecie? Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, z czego wynikają jego imperialne dążenia.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostro skrytykowała politykę prezydenta Rosji. Zdaniem analityków Moskwa już od dawna nie tylko "wysuwa swoje macki w kierunku Mołdawii i Serbii, lecz także usiłuje rozszerzyć wpływy na Bułgarię, Czechy czy Węgry - w kierunku sercu Unii Europejskiej". W TVN24 Biznes i Świat będziemy pytać ekspertów, jakie plany wobec byłych członków bloku komunistycznego ma Władimir Putin, czy prezydent Rosji dąży do hegemonii oraz o to, w jaki sposób jego imperialne działania mogą zmienić geopolityczną sytuację w Europie i na świecie.

Falstart PKP Intercity

Już kolejny dzień nie działa internetowa sprzedaż biletów na pociągi PKP Intercity. W nocy z soboty na niedzielę miał ruszyć nowy system sprzedaży, oferowane miały być m.in. bilety na Pendolino. Obecnie można je kupić tylko w kasach na dworcach. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy sprawdzać, z czego wynika awaria, i zapytamy ekspertów, kiedy może zostać zakończona. Sprawdzimy również, na co mogą liczyć poszkodowani pasażerowie.

Więcej imigrantów

W Polsce rośnie liczba imigrantów. Jednak zdaniem demografów ze Szkoły Głównej Handlowej nadal jest ich za mało, aby powstrzymać grożącą nam katastrofę demograficzną. Według ich wyliczeń Polska może to osiągnąć, przyjmując 140 tys. imigrantów rocznie. Aby to było możliwe, trzeba dostosować do tego wszystkie instytucje. Chodzi m.in. o szkoły, urzędy i służbę zdrowia. W TVN24 Biznes i Świat zapytamy ekspertów, czy imigranci są jedyną szansą na ratunek przed demograficzną katastrofą i jakie konsekwencje będzie miała dla Polski większa liczba przybyszów, którzy przyjadą nad Wisłę m.in. za pracą.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS