Przetarg na 70 śmigłowców dla polskiej armii na finiszu. Trzy firmy w finale

Najnowsze


Przetarg na 70 śmigłowców dla Sił Zbrojnych RP wchodzi w decydującą fazę. Trzy firmy, które rywalizują o zwycięstwo w wartym miliardy złotych przetargi, mają złożyć tzw. ostateczne oferty - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

30 maja firmy rywalizujące o realizację zamówienia na dostawę 70 śmigłowców otrzymały od ministerstwa zaproszenie do złożenia tzw. ofert ostatecznych. Znalazły się w nich najnowsze wymagania techniczne śmigłowców w wersjach wielozadaniowo-transportwej, bojowego poszukiwania i ratownictwa oraz zwalczania okrętów podwodnych. Wraz z dostawą śmigłowców pozyskany będzie pakiet logistyczny i szkoleniowy oraz zintegrowany ze śmigłowcami system szkolenia.

Umowa na początku 2015

"Termin składania dokumentów zaplanowano na trzeci kwartał 2014 roku. Rozstrzygnięcie postępowania na dostarczenie śmigłowców ma odbyć się do końca tego roku, a podpisanie umowy na początku 2015 roku" - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej w komunikacie. O realizację zamówienia na dostawę wielozadaniowych śmigłowców starają się trzy firmy. Pierwsza i druga to konsorcja: "Program EC725 Caracal Polska" w składzie: Airbus Helicopters, Heli Invest oraz Sikorsky Intermational Operations Inc., Sikorsky Aircraft Corporation, Polskie Zakłady Lotnicze. Trzecią jest Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL Świdnik SA".

Polska armia na zakupach. Na początek śmigłowce i samolotyTVN24 Biznes i Świat

Autor: msz/klim/ / Źródło: tvn24bis.pl