Najnowsze

Praca trzy dni w tygodniu? "Prędzej czy później tak będzie"

Najnowsze


Powinieneś mieć więcej czasu dla siebie w ciągu całego swojego życia, a nie dopiero wtedy gdy skończysz 65 lat i pójdziesz na emeryturę - powiedział w wywiadzie dla CNN Money Carlos Slim, meksykański multimilioner. Jego zdaniem tydzień pracy powinien wynosić trzy dni, ale w zamian ludzie powinni pracować po 11 godzin aż do 75. roku życia.

- Jestem pewien, że to się stanie - powiedział właściciel telekomunikacyjnego imperium wartego ok. 81 mld dol. Przyznał jednak, że nie jest pewien, kiedy dokładnie to nastąpi.

Jego zdaniem, "maszyny powinny pracować 24 godziny i wykonywać usługi tak długo, jak to możliwe", a ludzie zasługują na więcej czasu na rozrywkę, rodzinę i podnoszenie kwalifikacji. Meksykanin uważa, że ta ​​radykalna zmiana byłaby pozytywna dla gospodarki i rynków finansowych. Według niego, tym ostatnim pomagają niskie stopy procentowe. - Niskie stopy procentowe to wielka szansa dla inwestycji. Ale problemem jest to, że pieniądze powinny iść do gospodarki realnej, a nie gospodarki finansowej - uważa Slim.

Autor: rf / Źródło: CNN Money