Polscy internauci przepytają szefa Microsoftu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Bestia Microsoftu w akcji

Jeden z najbogatszych ludzi świata, guru internetu - z wizytą w Polsce. Szef Microsoftu Corporation Steve Ballmer spotka się m.in. z użytkownikami portalu onet.pl. O godz. 15:00 Ballmer udzieli ekskluzywnego wywiadu, w którym odpowie na pytania internautów.

Czy Xbox Live i Zune będą dostępne w Polsce? Ile Microsoft traci na nielegalnym oprogramowaniu? Kiedy można spodziewać się premiery Windows 7? To tylko niektóre z pytań internautów, na jakie odpowie szef Microsoftu. Oprócz tego być może dowiemy się, czy dojdzie do partnerstwa Microsoftu i Yahoo, a także jakie nowe produkty Microsoft przewiduje wprowadzić na rynek.

Nie zabraknie też pytań bardziej prywatnych - np. jakiego systemu operacyjnego używa sam Ballmer w domu oraz jaka jest jego własna "recepta na sukces".

Transmisja wywiadu na żywo w onet.pl

Steven Ballmer - czyli kto?

53-letni dziś Steven Ballmer jest prezesem jednej na najważniejszych firm na świecie. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i zaskakujących wystąpień publicznych to człowiek, na którego barkach spoczywa przyszłość giganta z Redmond.

Zajmuje 29 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata magazynu "Forbes". Jego majątek szacowany jest na 11 mld dolarów, ale on nie zamierza spocząć na laurach i oddać się popijaniu drinków z palemką. Steve Ballmer jest prezesem Microsoftu od 11 lat, ale jego twarzą stał się niedawno. Ta rola wydaje się jednak dla niego stworzona.

Google i Apple vs. Ballmer

Bardzo kontrowersyjny, żywiołowy i dynamiczny - jest zupełnym przeciwieństwem introwertycznego Billa Gatesa. Słynie z występów, podczas których skacze po scenie i krzyczy wniebogłosy oraz z ostrych wypowiedzi pod adresem rywali. Najbardziej nie znosi największych z nich - Google, które nieoczekiwanie stało się molochem równym Microsoftowi gabarytami, ale za to o nieporównywalnie lepszym wizerunki; i Apple - najmodniejszej firmy branży, której popularność wyraźnie Ballmera drażni. Jak sam twierdzi, swoim dzieciom "wyprał mózgi w taki sposób, że nie używają Google ani iPodów".

To samo na żywo

O tym, jak Steve Ballmer zachowuje się "na żywo" mogli się przekonać polscy internauci podczas transmisji w onet.pl ze spotkania Steve’a Ballmera z polską społecznością IT. Szef Microsoftu odpowiadał na pytania członków polskiej "Technical Community".

O godz. 15:00 Ballmer udzieli ekskluzywnego wywiadu dla onet.pl, który także będzie dostępny na portalu.

Steve Ballmer bierze udział w Forum Liderów Usług dla Obywateli, który w dniach 23-24 kwietnia 2009 r. odbywa się w Warszawie. Jest to spotkanie dyskusyjne elit rządowych i samorządowych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy będą dyskutowali o tym, jak administracja publiczna może skuteczniej działać we współczesnej globalnej gospodarce oraz jak nowoczesne technologie mogą wspierać dynamiczny rozwój miast i regionów w czasie trwającego kryzysu ekonomicznego.

Będzie to już piąta wizyta szefa Microsoft Corporation w Polsce. Poprzednio był tu w kwietniu 2007 roku.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24