Orlen i Lotos obniżają ceny hurtowe paliw. Na stacji zapłacimy o 7 groszy mniej

Najnowsze

TVN24BiŚPKN Orlen obniża od środy hurtowe ceny

PKN Orlen obniża od środy hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 i oleju napędowego - informuje płocki koncern. Dla statystycznego kierowcy oznacza to obniżkę o 4-7 groszy na litrze paliwa.

PKN Orlen obniża od środy hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 44 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 67 zł i oleju napędowego o 11 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw – w przypadku benzyny może to być spadek o 4-7 gr na litrze, w zależności od gatunku, a w przypadku oleju napędowego o 1 gr na litrze.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 42 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 114 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 101 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 281 zł za tysiąc litrów.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 11 zł i wynosi 4 tys. 51 zł za tysiąc litrów.

Lotos też tnie

Grupa Lotos obniżyła w środę ceny hurtowe paliw. O 37 zł na tysiąc litrów staniały benzyny bezołowiowe 95 i 95AL, a o 55 zł na tysiąc litrów zmalała cena benzyny bezołowiowej 98.

Z kolei o 22 zł na tysiąc litrów obniżono cenę oleju napędowego Eurodiesel, a cena oleju napędowego do celów opałowych Lotos Red spadła o 11 zł na tysiąc litrów. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ