Losowanie warte 25 mln zł. Jakie liczby wygrywają najczęściej?

totalizator.plW kumulacji do wygrania jest 25 mln zł

To pierwsza, tak duża, kumulacja od roku. Dziś do wygrania jest 25 mln złotych. Wszystko dzięki temu, że od 30 stycznia nikt nie wytypował szczęśliwej szóstki.

Żeby zgarnąć całość tej sumy - albo choćby wziąć udział w jej podziale na kilku zwycięzców - trzeba trafnie wytypować tradycyjną "szóstkę".

Ostatnia wielka kumulacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku - w tzw. losowaniu świątecznym. Wówczas padła jedna szóstka, a szczęśliwiec zgarnął 20 mln zł.

25 mln zł, które można wygrać dziś, to efekt braku wygranej od 30 stycznia. W lutym ubiegłego roku mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją. Wtedy do wygrania było 28 mln złotych. Wygrał je szczęśliwiec, który obstawił losowanie z 6 lutego.

Lista szczęśliwców

Totalizator Sportowy podaje w swoim zestawieniu, że do tej pory padło trzynaście wygranych powyżej 20 mln zł. W pierwszej trójce znalazła się "szóstka" z Bolimowa o wartości 29 465 370,60 zł, zdobyta 22 września 2012 roku, wygrana z Bolesławca 30 927 429,60 z 1 września 2012 roku oraz z Gdyni z lutego 2012 r. - 33 787 496,10.

Lista Lottomilionerów (wygrana od 1 mln w górę) liczy już 941 osób. Ostatni milioner - z Sycowa - dołączył do tego grona 30 stycznia. Wygrał 2 370 364,20 zł.

Wśród najczęściej losowanych liczb znalazły się 34, 24, 21, 17, 27, 29; najrzadziej - 48.

Zapłacić podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Wygrasz i co?

Wielka wygrana to szczęście, ale też kłopot. Co zrobić z takimi pieniędzmi? 25 milionów zł wystarczy na luksusowy samochód, dom pod miastem, podróż dookoła świata.

Co jednak zrobić z pozostałymi milionami? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część pieniędzy zainwestować. Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro.

Warto też zastanowić się nad inwestycjami w nieruchomości. Dla bardziej odważnych otworem stoi giełda.

Loteryjny szał

Apetyt na wielkie wygrane to nie tylko polska specjalność. W Europie największą loterią jest Euro Millions. Obecnie w loterii uczestniczy dziewięć krajów: Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. Euro Millions bierze pod uwagę losy kupowane w innych krajach europejskich. Dzięki temu nagrody mają dużo większą wartość niż w przypadku loterii krajowych. W przypadku kumulacji nagrody mogą wynieść nawet ponad 100 mln euro.

W Wielkiej Brytanii wszyscy chętni mogą zagrać m. in. w UK National Lottery, w Hiszpanii w El Gordo de la Primitiva, we Włoszech w SuperEnalotto, w której najwyższa kumulacja sięgnęła ponad 170 mln euro.

Loteryjny szał nie omija też Stanów Zjednoczonych, gdzie w grze Mega Millions czy Powerball, wygrane sięgają kilkuset milionów dolarów. W grudniu ubiegłego roku w Mega Millions padła wygrana w wysokości 636 mln dolarów. Największą wygraną do tej pory było 656 mln dolarów z marca 2012 roku. Szansa na trafienie "szóstki" to jeden na 259 milionów. Z kolei w PowerBall w maju 2013 roku padła wygrana ponad 590 mln dolarów.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: totalizator.pl

Pozostałe wiadomości