Najnowsze

Koka, hera, hasz. One dodają włoskiej gospodarce energii

Najnowsze

sxc.huW rekordowym 2012 roku spalono ponad dwie tony kokainy o wartości 500 mln euro

Ponad dwie tony skonfiskowanych handlarzom narkotyków zniszczono w spalarni koło Rzymu w pierwszej połowie tego roku. Ze spalania kokainy, marihuany i innych substancji uzyskuje się energię elektryczną dzięki specjalnemu systemowi, który tam działa.

W spalarni w Ponte Malnome na zachód Wiecznego Miasta zniszczono w ostatnich latach wszelkiego rodzaju narkotyki i substancje odurzające, skonfiskowane podczas wielu operacji w ramach walki z ich produkcją i handlem.

Szczyt przed sezonem

Statystyka robi wrażenie. W 2011 roku do spalarni trafiło 3,1 tony narkotyków, ponad 9 ton w 2012 r., a 3 tony w zeszłym roku. W pierwszym półroczu tego roku policja odebrała handlarzom w Rzymie i okolicach 2,2 tony narkotyków. Przy okazji zauważono, że ilość ta trafiła w ręce policji jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, gdy na ulicach włoskiej stolicy bawią się tysiące ludzi i gdzie również kwitnie handel używkami.

500 mln spalonych euro

W rekordowym 2012 roku do Ponte Malnome, przy zachowaniu najostrzejszych środków bezpieczeństwa, przywieziono do spalenia ponad dwie tony najczystszej kokainy o wartości rynkowej 500 milionów euro.

Cały ten gigantyczny transport trafił do pieca, podobnie jak dziesiątki kilogramów heroiny i haszyszu, wysyłane tam regularnie w policyjnych konwojach.

Autor: rf//gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości