Eurolot uruchomił połączenie z Zielonej Góry do Krakowa

Najnowsze

eurolot.comLoty są realizowane Bombardierem Q400 mieszczącym 78 pasażerów

Linia Eurolot zainaugurowała w piątek bezpośrednie loty między Zieloną Górą i Krakowem. Uruchomienie połączenia jest efektem działań samorządu województwa lubuskiego, który dofinansowuje loty na tej trasie.

- Połączenie Zielonej Góry z Krakowem jest wynikiem dość głębokiej analizy potrzeb naszych mieszkańców, którzy wskazują jako najbardziej atrakcyjne krajowe kierunki: Warszawę, Kraków i Trójmiasto - powiedział w piątek wicemarszałek województwa lubuskiego Bogdan Nowak.

Zachęta dla krakowian

Według niego region poprzez kampanię informacyjną będzie zachęcał także krakowian do odwiedzenia Lubuskiego. - Chcemy pokazać, że w zasięgu godziny lotu znajduje się piękny, czysty region o ogromnych walorach turystycznych - zaznaczył.

Loty realizowane Bombardierem Q400, mieszczącym 78 pasażerów, będą się początkowo odbywały raz w tygodniu w piątki (do 26 października), a następnie w czwartki (po 26 października). W najbliższym czasie planowane jest dołożenie jeszcze jednego połączenia w tygodniu.

Połączenie lotnicze Zielonej Góry i Krakowa to efekt przetargu ogłoszonego przez lubuski urząd marszałkowski, dotyczącego zakupu do celów promocyjnych bloku miejsc w każdym rejsie. Łącznie będzie to 18 rejsów, po 9 w każdą stronę, które potrwają do świąt Bożego Narodzenia.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawił Eurolot, który zaproponował cenę ponad 343 tys. zł brutto, w tym 19 tys. zł od jednego rejsu.

Autor: ToL / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: eurolot.com