Musk ma "bardzo złe przeczucia" co do gospodarki. W Tesli będą zwolnienia

Autor:
ams
Źródło:
Reuters

Reuters dotarł do maila wysłanego przez Elona Muska do kadry kierowniczej Tesli. Tytuł maila miał brzmieć "Wstrzymać zatrudnianie pracowników na całym świecie". Jak donosi agencja Reutera, Musk zapowiedział zwolnienie 10 proc. załogi.

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk ma "bardzo złe przeczucia" dotyczące gospodarki i że producent samochodów elektrycznych musi zredukować zatrudnienie o około 10 proc. - wynika z wewnętrznego maila, do którego dotarł Reuters.

Zwolnienia w Tesli

Wiadomość miała być zatytułowana "Wstrzymać zatrudnianie pracowników na całym świecie" i została wysłana do kadry kierowniczej Tesli w czwartek. Tesla nie odniosła się do informacji do których dotarła agencja.

Musk na początku tego tygodnia poprosił pracowników Tesli, aby wrócili do biur lub podjęli decyzję o opuszczeniu firmy. "Każdy w Tesli jest zobowiązany do spędzenia minimum 40 godzin w biurze tygodniowo" - napisał Musk w innym mailu wysłanym do pracowników we wtorek wieczorem

"Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnowałeś" - dodał Musk.

"Im jesteś wyżej, tym bardziej widoczna musi być twoja obecność" - napisał Musk. "To dlatego tak często mieszkałem w fabryce - aby ci na linii mogli zobaczyć, że pracuję obok nich. Gdybym tego nie robił, Tesla już dawno by zbankrutowała" - podkreślił miliarder.

Elon Musk - najbogatszy człowiek na świecie

Według najnowszego zestawienia Forbesa - Elon Musk to najbogatszy człowiek na Ziemi. Jego majątek wyliczono na 233,7 mld dolarów. Elon Musk pracuje nad zrewolucjonizowaniem transportu zarówno na Ziemi, poprzez produkcję samochodów elektrycznych Tesla, jak i w kosmosie, poprzez realizację projektu budowy rakiet SpaceX.

Dorastał w RPA, a w wieku 17 lat wyemigrował do Kanady. W Stanach Zjednoczonych zaczął jako student transferowy na Uniwersytecie Pensylwanii.

Autor:ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości