Najnowsze

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Ukrainie grozi inwazja Rosji? Londyn drugim Pekinem? Czy powinniśmy się bać Eboli?

Najnowsze

Co wydarzy się dziś na świecie i w Polsce? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
TVN24 Biznes i ŚwiatCo wydarzy się dziś na świecie i w Polsce? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy najważniejsze wydarzenia. Dziś czekamy na konferencję rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Sergieja Ławrowa, który ma skomentować działania NATO w Europie, będące odpowiedzią na aneksję przez Rosję Krymu. Zastanowimy się też, czy Londyn styanie się drugim Pekinem. Nad Tamizą odnotowano rekordowe zanieczyszczenie powietrza. W Mali szaleje wirus Ebola. Z jego powodu zmarło już 84 osoby. W TVN24 BiŚ porozmawiamy na ten temat z ekspertami i zapytamy ich, czy jest się czego bać.

"My możemy z naszymi wojskami robić co chcemy u siebie, ale NATO musi się trzymać porozumień z nami". Niedawne słowa rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa tylko zwiększyły napięcie pomiędzy NATO a Rosją, które i tak jest spore od momentu zagarnięcie przez Rosję Krymu. Co powie Ławrow dziś? Czy istnieje realna groźba wkroczenia rosyjskiej armii na wschód Ukrainy? Zapytamy o to ekspertów na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Polskę odwiedzi dziś też zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow, który będzie uczestniczył w konferencji poświęconej nowym wyzwaniom polityki bezpieczeństwa NATO i UE w Krakowie.

Pekin nad Tamizą

W TVN24 BiŚ dzisiaj także o Londynie, gdzie zanotowano najwyższy, dziesiąty stopień poziomu zanieczyszczenia powietrza w skali Defra. Czy Londyn na stałe zamieni się w Pekin?

Groźny wirus

Władze Mali poinformowały w czwartek o wykryciu w tym kraju trzech przypadków gorączki krwotocznej. Pacjenci zostali umieszczeni w izolatkach. Badania wykażą, czy chorobę wywołał wirus Ebola, który w sąsiedniej Gwinei zabił już 84 osoby. Czy groźny wirus przedostanie się do Europy? Jak pomóc chorym w Mali? Odpowiedzi poszukamy w TVN24 Biznes i Świat.

Seul sprawdza

Na naszej antenie także Korea Południowa, która przetestowała nowy pocisk balistyczny o zasięgu 500 km i będzie próbowała rozszerzyć jego zasięg do 800 km, by móc uderzyć w dowolne miejsce w Korei Północnej. Czy konflikt pomiędzy państwami znów się zaostrzy?

Kto przejmie władzę?

To kluczowy weekend dla Afganistanu i Węgier. Jeśli sobotnie wybory prezydenckie w Afganistanie zakończą się powodzeniem, po raz pierwszy władza przejdzie tam z rąk do rąk w pokojowy i demokratyczny sposób. Jeśli okażą się klapą, Zachód nie tylko wycofa wojska z Afganistanu, ale przestanie mu pomagać. Natomiast na Węgrzech Viktor Orban ma szansę na drugą kadencję w roli premiera. Sondaże dają mu dużą szansę na zwycięstwo. Co to może oznaczać dla relacji Węgier z UE i Rosją? Dowiesz się z TVN24 Biznes i Świat.

Co powie Sergiej Ławrow, a co wiceszef NATO? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
Co powie Sergiej Ławrow, a co wiceszef NATO? Oglądaj TVN24 Biznes i ŚwiatTVN24 BiS

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości