Duże zwolnienia w Getin Noble Banku. Pracę straciło 400 osób

Najnowsze


Około 400 osób straciło pracę w Getin Noble Banku - dowiedziała się TVN24 Biznes i Świat. Zwolnienia obejmą obszar sprzedaży detalicznej, które przynoszą najniższe zyski. Pracę straciły m.in. osoby zajmujące się sprzedażą kredytów.

Getin Noble Bank zwolnił dziś około 400 osób. Według informacji uzyskanych przez TVN24 Biznes i Świat ta decyzja ma przynieść instytucji około 30 mln złotych w skali roku. Bank tłumaczy, że grupowe zwolnienia, to efekt m.in. "zmieniających się modeli zachowań klientów i dynamiczny rozwój nowoczesnych kanałów dystrybucji".

Za słabe wyniki

- Zarząd banku podjął decyzję o reorganizacji dotychczasowej struktury zatrudnienia. W wyniku restrukturyzacji kanałów sprzedaży o najniższej rentowności oraz dostosowaniu skali działalności obszarów wsparcia do potrzeb realizowanej strategii, bank zmniejszy zatrudnienie o około 400 osób. Celem podjętych działań jest poprawa wyników finansowych Banku - twierdzi Artur Newecki, PR Manager w Getin Noble Banku.

Zwolnienia dotknęły głównie dział sprzedaży detalicznej, który miał problem z rentownością. Getin Noble Bank przekonuje, że zmniejszenie zatrudnienia poprawi jego wyniki finansowe.

- Działania restrukturyzacyjne obejmą zarówno obszary sprzedaży dla klientów detalicznych i firmowych, jak również związane z nimi zespoły wsparcia i decyzji kredytowych. Planowane zwolnienia rozpoczęły się dziś i właściwie są już zakończone - informuje Newecki.

Duże oszczędności

Restrukturyzacja będzie kosztować bank poniżej 5 mln zł. Zwolnienia mają być rozłożone na II i III kwartał tego roku. - Warto zaznaczyć, że koszty kwartalne banku wynoszą ponad 200 mln złotych. W wyniku reorganizacji Getin Noble Bank planuje zmniejszyć koszty operacyjne o około 30 mln zł w skali roku - wyjaśnia Newecki. Dodaje, że ostatnie zwolnienia grupowe w Getin Banku miały miejsce w 2009 roku.

Autor: msz//gry/kwoj / Źródło: tvn24bis.pl