Najnowsze

Aplikacja, która zweryfikuje nasz styl jazdy na targach technologii mobilnych w Barcelonie

Najnowsze

Telekomunikacyjne nowinki
TVN24 Biznes i ŚwiatTelekomunikacyjne nowinki

W Barcelonie trwają targi technologii mobilnych Mobile World Congress 2014. Zaprezentowane zostały m. in. nowe smartfony - Sony Xperia Z2 oraz Nokia X. Przełomowe wystąpienia miał też szef Facebooka Mark Zuckerberg, który po zakupie spółki WhatsApp obiecał rozszerzenie możliwości komunikacji.

Jak mówił w TVN24 Biznes i Świat z Barcelony Piotr Machnik, dyrektor ds. rozwoju sektora telekom w Comarch, na targach królują "najważniejsze technologie związane są ze wszystkimi usługami, serwisami, urządzeniami, które nas otaczają".

Zintegrowane

- Nowe technologie mają nam pomóc w naszym życiu. Mają zintegrować nasz samochód i dom z naszymi smartfonami. Jest to niesamowite, w jak szybko sposób branża elektroniki przemysłowej i branża telekomunikacyjna przygotowała konkretne rozwiązania właśnie pod tym kątem - ocenił Machnik.

Przypomniał, że "jeszcze rok temu były to tylko rozmowy i prezentacje". - W tym momencie są to już konkretne urządzenia - zaznaczył.

- Możemy w prosty sposób zintegrować nasz telefon np. z samochodem. Możemy otwierać go naszym smartfonem, w prosty sposób przerzucać naszą ulubioną muzykę między telefonem i samochodem, możemy weryfikować nasz styl jazdy - powiedział Machnik.

Autor: mn/klim/ / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości