Od lutego zmiany w płaceniu za mandaty. "Jesteśmy nowocześni"

Moto

Od lutego zmiany w płaceniu za mandaty. "Jesteśmy nowocześni"TVN Turbo
wideo 2/6

Zamiast przelewu czy długiego stania na poczcie, za mandat zapłacimy kartą. Od lutego zacznie działać długo oczekiwane przez kierowców udogodnienie. Terminale w radiowozach mają nie tylko ułatwić życie kierowcom, ale także pomóc w szybszym ściąganiu pieniędzy. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

- Z badań, które przeprowadziliśmy wśród Polaków wynika, że jesteśmy nowocześni i oczekujemy takiej możliwości zapłaty bezgotówkowo także za mandaty. Będzie to możliwość zapłacenia kartą płatniczą, w tym zbliżeniowo, Blikiem, a także telefonem komórkowym - wyjaśnia Renata Zielińska z Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService.

Płatność kartą

- Spodziewamy się, że już na początku lutego praktycznie wszystkie zmotoryzowane załogi ruchu drogowego będą wyposażone w terminale płatnicze - mówi Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze otrzymają bezpłatnie dwa tysiące terminali.

- Będzie to ułatwienie zarówno dla policjantów, którzy skrócą czas przeprowadzenia kontroli drogowej, jak i też dla samych obcokrajowców, którzy nie będą musieli już jeździć z policjantami żeby wypłacić pieniądze - wskazuje.

Zdaniem Rzeczkowskiego, oznacza to ułatwienia także dla polskich kierowców. - Nie będą musieli już pamiętać, żeby dokonać takiego przelewu w banku, czy też na poczcie - mówi, jednocześnie podkreślając, że "w dalszym ciągu takie możliwości zostają".

Autor: mb/ms / Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo