Koronawirus uderzył w firmę oferującą auta na minuty. Koniec działalności

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Nowe samochody znacznie zdrożałyTVN Turbo
wideo 2/4
TVN TurboNowe samochody znacznie zdrożały

Firma innogy go!, która oferuje wypożyczanie elektrycznych aut na minuty, kończy działalność. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy.

"Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy" - poinformowała firma.

Wypożyczalnia została uruchomiona w kwietniu 2019 roku przez firmę innogy Polska. Działa na terenie Warszawy, a od września do listopada 2020 można było korzystać z aut również testowo w Zakopanem.

Innogy go! kończy działalność

Ideą projektu było m.in. promowanie ekologicznego transportu w ruchu miejskim oraz poszerzanie świadomości na temat elektromobilności i ekonomii współdzielenia. W skład elektrycznej floty wchodzi 500 aut BMW i3. Jak podała firma, podczas całego okresu funkcjonowania użytkownicy przejechali autami ponad 7 mln kilometrów, dzięki czemu ograniczono emisję dwutlenku węgla o prawie 1000 ton. W usłudze zarejestrowało się ponad 100 tysięcy osób.

"Obserwujemy obecnie rozwój rynku elektromobilności i zaangażowanie miast w niskoemisyjny transport. (...) Niestety na przełomie ostatnich miesięcy rynek motoryzacyjny i flotowy w naszym kraju wyraźnie odczuł skutki pandemii koronawirusa" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Popławski z innogy Polska.

Jak wyjaśnił, "wyniki w branży wynajmu aut w ostatnich trzech kwartałach znacząco spadły ze względu na ograniczone możliwości i potrzeby przemieszczania się". "Uniemożliwiło to dalszy rozwój naszego innowacyjnego projektu i realizację założeń, dlatego też podjęliśmy decyzję o jego zakończeniu" - dodał Popławski.

Jak przekazano, liczba aut dostępnych w aplikacji innogy go! będzie stopniowo malała i mniej więcej w połowie marca nie będą już dostępne żadne samochody do wypożyczenia. "Nie oznacza to jednak końca funkcjonowania aplikacji. Zarejestrowani użytkownicy innogy go! będą mogli logować się do aplikacji maksymalnie do drugiej połowy czerwca br." - podano w komunikacie.

Shutterstock

Umowa z Traficar

Jak podano, innogy go! zamierza nadal angażować się w rozwój elektromobilności. W tym celu podpisano z Traficar - firmą oferującą auta na minuty - list intencyjny o wzajemnym partnerstwie na rynku elektrycznej mobilności współdzielonej. Szczegóły współpracy są aktualnie przedmiotem ustaleń.

Innogy planuje m.in. udostępnienie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych zasilanej zieloną energią, podzielenie się operacyjnym know-how związanym z dwuletnią działalnością na rynku oraz możliwość wykorzystania funkcjonalności aplikacji.

Grupa innogy to koncern energetyczny, która działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są: Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. - odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię do około miliona klientów, oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock