Tani przewoźnik opuszcza Polskę. Sprawdź, co zrobić z biletami

Moto

ShutterstockOd 1 kwietnia zniknie większość połączeń oferowanych przez taniego przewoźnika

Estoński przewoźnik autokarowy opuszcza Polskę. "W dniu 1 kwietnia 2017 Lux Express wycofuje się z rynku polskiego i większość tras ulegnie likwidacji" - poinformowano na Facebooku. Firma informuje również co należy zrobić z biletami wystawionymi na kursy, które miały odbyć się po tym terminie.

"Po dokonaniu głębszej analizy, postanowiliśmy zweryfikować naszą strategię biznesową i skupić się na rozwoju na rynkach bałtyckich" - czytamy w uzasadnieniu do decyzji.

W związku z tym od początku kwietnia ulegną zawieszeniu trasy międzynarodowe z Warszawy i Krakowa do: Pragi, Brna, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy i Donovaly.

Pozostaną natomiast dostępne cztery połączenia dziennie na trasie Warszawa-Kowno-Wilno.

Zwrot pieniędzy

Jednocześnie przewoźnik przeprasza wszystkie osoby, "dla których zamknięcie tras oznacza konieczność dokonania zmian w planach podróżnych".

Jak dodano, biuro obsługi klienta Lux Express skontaktuje się bezpośrednio ze wszystkimi osobami, które posiadają bilety na podróże od 1 kwietnia.

Według zapewnień zostaną zwrócone koszty zakupu biletu.

Lux Express

Grupa Lux Express jest największym międzynarodowym operatorem przewozów autokarowych na trasach ekspresowych w regionie Morza Bałtyckiego.

W trakcie ostatnich dwóch lat przewoźnik przewiózł łącznie około 700 tysięcy pasażerów w Polsce i na trasach międzynarodowych z/do naszego kraju. Autobusy Lux Express Polska przejechały łącznie około 7,5 mln kilometrów, a sama firma zatrudniła 130 pracowników.

Elektryczne autobusy bez kierowcy na ulicach Paryża. Zobacz materiał TVN24 BiS (25.01.2017):

Elektryczne autobusy bez kierowcy na ulicach ParyżaTVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock