TVN24 Biznes | Moto

Jakie będą ceny na stacjach podczas majówki? "Zdecydowanie wyższe niż przed rokiem"

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
red.
Źródło:
PAP
Długoterminowy wynajem samochodu a parkowanie w Krakowie
Długoterminowy wynajem samochodu a parkowanie w KrakowieTVN Turbo
wideo 2/7
TVN TurboDługoterminowy wynajem samochodu a parkowanie w Krakowie

Ceny na stacjach benzynowych są stabilne i takie pozostaną przez majówkowy weekend – uważają eksperci BM Reflex. Według analityków portalu e-petrol.pl na polskich stacjach paliw 3-9 maja "odnotujemy jedynie drobne korekty cen".

Zdaniem ekspertów BM Reflex zmiany cen hurtowych wciąż nie dają przestrzeni do wyraźnych obniżek cen detalicznych paliw. "Ze względu na poziom marży detalicznej najbardziej prawdopodobna jest stabilizacja cen na stacjach w kolejnym tygodniu aniżeli zmiany cen w górę lub w dół" – ocenili Urszula Cieślak i Rafał Zywert. Przyznali, że ceny "co prawda są stabilne i takie pozostaną przez weekend", jednak "są zdecydowanie wyższe niż przed rokiem".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Powinno obejść się bez podwyżek"

W ich ocenie jedynie tankujący autogaz zapłacą mniej niż przed tygodniem. "Autogaz jako jedyne paliwo tanieje od początku kwietnia, w sumie o 14 groszy na litrze" – stwierdzili.

Na majówkę ze stabilnymi cenami paliw wskazał też e-petrol.pl. "W Polsce w ostatnich dniach rafinerie tylko nieznacznie podniosły ceny paliw, a na stacjach przed majowym weekendem powinno obejść się bez podwyżek" – ocenili analitycy .

Dodali, że wahania cen w polskich rafineriach mogą sprawić, że 3-9 maja na polskich stacjach paliw "odnotujemy jedynie drobne korekty cen". W ocenie ekspertów za litr benzyny 95 będzie kosztował ok. 5,19-5,30 zł, a olej napędowy kierowcy zatankują najczęściej za 5,12-5,23 zł/l. "Tradycyjnie już najmniejszy wydatek czeka kierowców tankujących autogaz, średnio litr tego paliwa kosztować będzie 2,47-2,52 zł" – wskazał e-petrol.pl.

Prognozy cen paliw - początek maja 2021e-petrol.pl

Autor:red.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości