Lekki i bezpieczny. Takiego laptopa chcą Polacy


Komputery przenośne wypierają nieporęczne stacjonarne urządzenia. Trend ten nasilił się wraz z rosnącą liczbą pracowników zdalnych. Sprawdziliśmy, jak wybrać wygodny i bezpieczny laptop. 

Portal Forbes opublikował badania dotyczące preferencji Polaków podczas wyboru laptopa. Najważniejszymi atrybutami sprzętu dla ankietowanych są: niezawodność 60%, "na lata" 48%, mobilny 39%, zaawansowany technicznie 36%, elegancki 17%. Z pewnością świetnym rozwiązaniem dla nawet najwybredniejszych użytkowników będą laptopy od HP: EliteBook seria 800, EliteBook seria 1000

Chronić na odległość

Praca zdalna zmieniła nie tylko nasze społeczne postrzeganie czasu i transportu potrzebnego by wykonać zadanie. Zmieniły się również narzędzia potrzebne do osiągania celów. Spotkania za pośrednictwem kamerek internetowych wyparły te en face. Konieczne stało się też lepsze zabezpieczenie przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. Firma HP Inc. w ubiegłym roku opublikowała globalny raport HP Wolf Security Rebellions & Rejections. Badanie wykazało, że pracownicy wykonywujący swoje obowiązki zdalnie, bardzo często nie są w stanie porozumieć się z osobami z zespołów IT w sprawie kwestii bezpieczeństwa oraz nowych mechanizmów współpracy na odległość, które zainicjowała pandemia koronawirusa. Konieczne stało się wprowadzenie nowych rozwiązań, by zadbać o bezpieczeństwo komputera i danych na nim przechowywanych.

HP pomogło firmom i organizacjom zabezpieczyć hybrydowe miejsce pracy, zapewniając przejrzyste i dyskretne zabezpieczenia punktów końcowych. Dzięki rozwiązaniom HP Wolf Security firmy mogą korzystać z solidnej, wbudowanej ochrony – od poziomu BIOS aż po przeglądarkę. Co ważne zastosowane systemy bezpieczeństwa są stworzone w sposób by nie komplikować. Rozwiązania te możemy znaleźć w nowych laptopach HP, które pozwalają na bezpieczną pracę w sieci korporacyjnej również w trybie zdalnym lub hybrydowym.

- Każdy pojedynczy pracownik stanowi potencjalny cel dla atakujących, a ilość niezarządzanych i niezabezpieczonych urządzeń tworzy ogromną przestrzeń do ataku, której trzeba bronić - wyjaśnia Michael Howard (Head of Security and Analytics Practice).

Bezpiecznie i niezawodnie

Dla poszukujących bezpiecznego i nowoczesnego rozwiązania podczas zakupu nowego sprzętu do pracy z pewnością świetnym kierunkiem będą laptopy z serii HP EliteBook seria 800 oraz EliteBook seria 1000. To nowoczesne, estetycznie wykonane i wygodne w użytkowaniu urządzenia z wielowarstwowym systemem ochrony danych oraz pakietem narzędzi do zdalnej współpracy, które zapewniają wydajność w dowolnym miejscu. Komputery HP Elite posiadają sprzęt wzmocniony funkcjami zabezpieczeń i warstwami ochrony w każdej części systemu operacyjnego, aby zapobiegać zagrożeniom i szybko przywrócić sprzęt do działania w przypadku ataku.

Inteligentna ochrona przed zagrożeniami, kamerka internetowa z własnym zabezpieczeniem czy dostęp na podstawie odcisku palca to tylko niektóre z systemów, które sprawią, że komputer będzie bezpieczny. Dodatkowo, urządzenia firmy HP są standardowo wyposażone w najlepsze w klasie sprzętowe rozwiązania bezpieczeństwa na wszystkich poziomach systemu operacyjnego OS, takie jak technologia HP Sure Click (obsługiwana przez Bromium) i HP Sure Sense. Z pewnością miłośników futurologii zainteresuje drugie rozwiązanie - HP Sure Sense wykorzystuje głębokie uczenie się i sieci neuronowe do identyfikacji cech behawioralnych, instynktownie rozpoznając i neutralizując nigdy wcześniej niespotykane złośliwe oprogramowanie.

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotne, ale nie mniej istotna dla użytkownika jest fukcjonalność laptopa. W serii HP EliteBook z pewnością dużym plusem będzie lekka waga oraz smukłość. Urządzenia są produkowane z dwoma typami obudowy do wyboru — tradycyjny laptop lub wersja konwertowalna 360˚.  Z uwagi na dynamikę pracy urządzenia te mają również wbudowane funkcje konferencyjne. Z kolei opcjonalny ultra jasny wyświetlacz przystosowuje się do każdego oświetlenia, zapewniając optymalną widoczność niezależnie od miejsca pracy. W przypadku pracy hybrydowej dużym plusem jest podłączana jednym przewodem stacja dokująca HP Thunderbolt™ Dock G2 zwiększająca możliwości połączeń naszego sprzętu. Jest zgodna z wieloma systemami operacyjnymi, zarządzana przez sieć, obsługuje dwa monitory o rozdzielczości 4K i może być opcjonalnie wyposażona w moduł audio10. Niezależnie więc, czy w biurze, domu czy też podróży laptop będzie bezpieczny, wydajny oraz satysfakcjonujący w użytkowaniu.

Pozostałe wiadomości