Żużel na Stadionie Narodowym: metro normalnie, most zamknięty

Ze stacji Stadion Narodowy kibice będą mogli wrócić z Grand PrixArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

W sobotę żużlowe Grand Prix Polski. To pierwsza duża impreza na Stadionie Narodowym od pożaru mostu Łazienkowskiego i otwarcia drugiej linii metra. Organizacja dojazdów zmieni się nieznacznie: część z ulic na Saskiej Kępie będzie zamknięta już od południa. Po zakończeniu zawodów zamknięty ma być most Poniatowskiego. Pierwsza linia metra będzie jeździć częściej, druga ma kursować według rozkładu.

W sobotę od godz. 12.00 obszar Saskiej Kępy ograniczony al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim będzie wyłączony z ruchu indywidualnego. Wtedy to na błoniach zacznie działać Strefa Kibica.

Na zamknięte ulice będą mogły wjechać tylko osoby posiadających identyfikatory SK (wydawane przez urząd dzielnicy Praga - Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi ok. godz. 19.00.

Na żużel komunikacją

Sama impreza zacznie się o godzinie 18, pierwszy wyścig zaplanowano godzinę później. Miasto radzi by na Grand Prix dojechać komunikacją miejską: pociągami SKM i KM; drugą linią metra; tramwajami linii 7, 9, 22, 24, 25, 77; autobusami linii 102, 123, 138, 146, 147, 151, 166, 202, 502, 509, 512, 514, 517.

Zwycięzcę Grand Prix Polski na Stadionie powinniśmy poznać około godziny 22.

Zamkną most Poniatowskiego

Po imprezie, ok. godz. 21.45, w przypadku gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum wyłączony z ruchu zostanie ciąg Al. Jerozolimskie – Most Józefa Poniatowskiego – al. J. Poniatowskiego na odcinku Rondo gen. Ch. de Gaulle’a – Rondo J. Waszyngtona oraz al. Zieleniecka od Ronda J. Waszyngtona do ul. Targowej.

Organizatorzy imprezy zapowiedzieli też na koniec wielki pokaz fajerwerków, który najlepiej będzie obejrzeć właśnie z mostu. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona po rozejściu się publiczności.

Ok. godz. 21.45 na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 123, 138, 141, 146, 147, 151, 158, 166, 182, 188, 502, 507, 509, 514, 517, 520, 521, 523, 525, N02, N22, N24, N25 i N72. Pomiędzy pl. A. Zawiszy a Kruczą zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z.

O godz. 22.00 na ulice wyjadą dodatkowe autobusy, które ułatwią kibicom powrót do domów. Zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe: 903 (Metro Stadion Narodowy - Bródno Podgrodzie) i 904 (Berezyńska - Wiatraczna). Dodatkowe kursy będą miały autobusy linii 509 (al. Zieleniecka – Nowodwory, Adampolska – Gocław).

Pierwsza linia metra częściej

Pociągi metra (linia M1) do północy będą kursowały z częstotliwością co 7 min. Druga linia będzie kursowała bez zmian, czyli co 7 - 8 min. - O tej porze, czyli w sobotę wieczorem, M2 jeździ częściej niż M1, dlatego zmiany dotyczą pierwszej linii metra - tłumaczy Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego.

Zmienią się też rozkłady jazdy SKM i KM. Po godz. 22.00 pociągi z przystanku Warszawa Stadion będą odjeżdżały w kierunku centrum co ok. 5-8 min (z peronu drugiego).

Czytaj więcej o Grand Prix na Stadionie Narodowym

Stadion Narodowy na pożegnanie Golloba zapełni się jak 30 lat temu Stadion Dziesięciolecia
Stadion Narodowy na pożegnanie Golloba zapełni się jak 30 lat temu Stadion DziesięcioleciaCrash overrirde, spens03 / CC BY SA 3.0 , PAP, video tvn24
Zamknięty obszar Saskiej KępyUM Warszawa

jb/r

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Część chodnika wzdłuż ulicy Mokotowskiej do niedawna zajmowały samochody. Teraz piesi odzyskali całość tej przestrzeni, a kierowcy mają do dyspozycji miejsca parkingowe na jezdni. Mimo zmian ulica wciąż pozostaje dwukierunkowa.

Piesi odzyskali chodnik, samochody wróciły na ulicę

Piesi odzyskali chodnik, samochody wróciły na ulicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i Prymasa Tysiąclecia. Jeden z nich to nieoznakowany policyjny radiowóz. Nikomu nic się nie stało.

Zderzenie z udziałem nieoznakowanego radiowozu w Alejach Jerozolimskich

Zderzenie z udziałem nieoznakowanego radiowozu w Alejach Jerozolimskich

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwaje nie będą jeździły fragmentem Alej Jerozolimskich. Konieczna jest naprawa torowiska w jednym z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań tramwajowych - na rondzie Czterdziestolatka - poinformowały Tramwaje Warszawskie. Prace będą się toczyły w sobotę i niedzielę, 27-28 kwietnia.

Tramwajarze na rondzie Czterdziestolatka. Weekend z utrudnieniami

Tramwajarze na rondzie Czterdziestolatka. Weekend z utrudnieniami

Źródło:
PAP

Toyota land cruiser miała założone niemieckie tablice rejestracyjne, ale została skradziona w Czechach. Policjanci z "Kobry" wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego "Orła" przeprowadzili akcję zatrzymania podejrzanego o paserstwo.

"Kobra" i "Orzeł" we wspólnej akcji

"Kobra" i "Orzeł" we wspólnej akcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

75-latkę przez kilka dni osaczali oszuści. Działali bardzo skutecznie. Kobieta była przekonana, że bierze udział w policyjnej obławie i jest świadkiem incognito. Do tego stopnia, że nie uwierzyła prawdziwym policjantom i swoim bliskim, którzy sygnał o jej dziwnym zachowaniu dostali od pracownika banku. Mimo ostrzeżeń przekazała oszustom ponad pół miliona złotych. Na jej szczęście prawdziwi policjanci działali dalej. Odzyskali prawie całą kwotę i zatrzymali trzech podejrzanych o dokonanie oszustwa metodą "na policjanta".

Ostrzegali ją policjanci i rodzina. Im nie uwierzyła, oszustom oddała pół miliona

Ostrzegali ją policjanci i rodzina. Im nie uwierzyła, oszustom oddała pół miliona

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W 38. rocznicę awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu ulicami Warszawy przeszedł marsz "Czarnobylska Droga". Zorganizowany został przez białoruskich aktywistów niezależnych organizacji społecznych i przedstawicieli diaspory.

Ulicami Warszawy przeszedł marsz "Czarnobylska Droga"

Ulicami Warszawy przeszedł marsz "Czarnobylska Droga"

Źródło:
PAP

Uczelniana Komisja Wyborcza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłosiła, że wybory rektora odbędą się 6 maja, a jedyną kandydatką jest prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska. Urzędujący rektor prof. Zbigniew Gaciong wyraził niepokój w związku z tą decyzją.

Wybory na WUM mają się odbyć z jedną kandydatką. Obecny rektor "zaniepokojony"

Wybory na WUM mają się odbyć z jedną kandydatką. Obecny rektor "zaniepokojony"

Źródło:
PAP

Zatrzymali do kontroli kierowcę tira, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. To był początek jego kłopotów. Jak się okazało, złamał zakaz prowadzenia, a ponadto nie posiadał karty zalogowanej w tachografie cyfrowym i - jak oświadczył - nigdy takiej nie miał.

Po kontroli stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

Po kontroli stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę, 1 maja, na ulice stolicy powrócą zabytkowe autobusy i tramwaje. Dwa brzegi Wisły połączą promy, a nad Zegrze popłynie statek Zefir.

Wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaje. Brzegi Wisły połączą promy i wypłynie Zefir

Wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaje. Brzegi Wisły połączą promy i wypłynie Zefir

Źródło:
PAP

Aktywistki i aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie blokowali w piątek rano most Świętokrzyski. "To nie koniec na dzisiaj" - zapowiedzieli i słowa dotrzymali. Koło południa protestowali na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej w centrum Warszawy, a po południu w Alejach Jerozolimskich. Walczą w ten sposób, jak twierdzą, o lepszy transport publiczny i zwracają uwagę na katastrofalne zmiany klimatyczne.

Przyklejali się do jezdni, blokowali ruch w centrum Warszawy

Przyklejali się do jezdni, blokowali ruch w centrum Warszawy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Kontakt 24 napisał czytelnik, który był pasażerem lotu na trasie Bukareszt-Warszawa. Z jego relacji wynika, że podczas lądowania w samolot uderzył piorun. Jak opisał, w kabinie było słychać huk i widać oślepiające światło. Rzecznik przewoźnika potwierdził zdarzenie.

"Jeden wielki huk i oślepiające światło". W lądujący samolot uderzył piorun

"Jeden wielki huk i oślepiające światło". W lądujący samolot uderzył piorun

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Przez głupi żart na Lotnisku Chopina 54-latka zepsuła sobie urlop. Mieszkanka Warszawy powiedziała podczas odprawy, że w bagażu ma "jakąś bombę i jakieś narkotyki". Do Egiptu nie poleciała, w dodatku ma do zapłacenia 500 złotych mandatu.

"Mam w bagażu jakąś bombę i jakieś narkotyki". Tak zakończyła podróż do Egiptu

"Mam w bagażu jakąś bombę i jakieś narkotyki". Tak zakończyła podróż do Egiptu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek, 26 kwietnia, rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej oficjalnie rozpoczęli sezon pod hasłem "Wiosna wraca rowerem". W sobotę natomiast na ulice wyjadą motocykliści.

Rowerzyści już przejechali, w sobotę ruszą motocykliści

Rowerzyści już przejechali, w sobotę ruszą motocykliści

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarzawa.pl
"Pięć dekad pracy artystycznej". Profesor Antoni Fałat odznaczony za zasługi dla stolicy

"Pięć dekad pracy artystycznej". Profesor Antoni Fałat odznaczony za zasługi dla stolicy

Źródło:
PAP

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz został prezydentem Raciborza, 55-tysięcznego miasta na Śląsku. - To wyzwanie. Nie traktuję tego jako zwieńczenia swojej kariery zawodowej, liczę, że uda się w życiu trochę jeszcze zrobić - mówi nam samorządowiec. 

Był wiceprezydentem Warszawy, będzie rządził małym miastem na Śląsku

Był wiceprezydentem Warszawy, będzie rządził małym miastem na Śląsku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tuż przed majówką drogowcy planują frezowanie ulic dookoła placu Teatralnego. Z tego powodu w weekend 27-28 kwietnia Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście nie będą deptakiem. Z kolei przez trzy dni ulice Lipowa i Dobra na Powiślu posłużą za scenografię. Ekipa filmowa będzie tam pracowała od soboty do poniedziałku.

W ten weekend Trakt Królewski nie będzie deptakiem

W ten weekend Trakt Królewski nie będzie deptakiem

Źródło:
PAP