Ulice

Zderzenie na autostradzie. Kierowcy przez cztery godziny stali w korku

Ulice

[object Object]
"Perspektywa nie jest optymistyczna"TVN24
wideo 2/3

Zderzenie na autostradzie na wysokości Grodziska Mazowieckiego. Po zderzeniu trzech aut utworzył się ponad dwunastokilometrowy korek.

Do zderzenia doszło po godzinie 8 na jezdni w kierunku Warszawy.

- Brały w nim udział trzy samochody. BMW uderzyło w tył hondy, która później wjechała przodem w volkswagena. Środkowe auto najbardziej ucierpiało, jego pasażerowie trafili do szpitala - informował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak precyzowała Karolina Kańka z komendy powiatowej w Pruszkowie samochody zderzyły się na 442. kilometrze autostrady. - Ze wstępnych informacji wynika, że dwie osoby zostały ranne - mówiła.

- Ruch odbywa się częściowo prawym pasem i poboczem. Utrudnienia potrwają jeszcze około trzech godzin - dodała Kańka.

W stronę stolicy utworzył się korek, który miał ponad 12 kilometrów długości. Trasa została całkowicie odblokowana dopiero około godziny 12.

Wypadek na A2Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

W czasie utrudnień w ruchu nasz reporter zaobserwował kilku kierowców, którzy postanowili skrócić sobie czas oczekiwania na odblokowanie przejazdu. Ich sposobem było wymijanie wolno sunących pojazdów pasem awaryjnym.

O podobnym zdarzeniu informowaliśmy pod koniec kwietnia na tvnwarszawa.pl. Wówczas również doszło do wypadku na A2 na wysokości Grodziska Mazowieckiego.

Kwietniowe nagranie pokazaliśmy stołecznej policji. - Przekroczenie linii krawędziowej ciągłej zgodnie z taryfikatorem wiąże się z mandatem w wysokości 100 złotych i jednym punktem karnym - mówił Piotr Świstak. Dodał też, że taka jazda to "zachowanie agresywne" powodujące zagrożenie dla innych uczestników ruchu. - Pamiętajmy, że pas awaryjny jest przeznaczony dla osób, które mają problem z samochodem, lub ma pomagać ofiarom wypadku. Dzięki temu pasowi samochody mają gdzie zjechać, tworząc tak zwany korytarz życia - zaznaczał Świstak.

Omijanie korka poboczem
Omijanie korka poboczemLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ran/kk/mś

Pozostałe wiadomości