Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

WKD do Komorowa wahadłowo. "Usterka poważniejsza niż przypuszczaliśmy"

Warszawa

wkdPociąg WKD do Grodziska Mazowieckiego

Awaria sieci trakcyjnej WKD w okolicy przystanku w Michałowicach. Od wtorku do środy rano między Warszawą a Komorowem pociągi kursowały wahadłowo. W kierunku Komorowa uruchomiono specjalne autobusy.

Problemy zaczęły się kilka minut przed godz. 17. - Od kilkunastu minut trwa naprawa awarii, potrwa do ok. 20.30 - powiedział nam we wtorek przed 18 rzecznik Warszawskiej Kolei Dojazdowej Krzysztof Kulesza i dodał.

Przed godz. 21 dowiedzieliśmy się, że utrudnienia potrwają jednak dłużej. - Usterka okazała się poważniejsza niż przypuszczaliśmy. Doszło do obniżenia sieci trakcyjnej. Jeden z torów będzie nieprzejezdny co najmniej do północy - powiedział Kulesza.

O 6.30 w środę dyżurny ruchu poinformował nas, że przed 5.00 usterka została naprawiona. Pociągi kursują zgodnie z rozkładem.

Komunikacja zastępcza

Na czas naprawy ruch pociągów odbywał się wyłącznie po torze w stronę Warszawy z częstotliwością ok. 35-40 minut dla jednego kierunku ruchu. Na trasie Warszawa-Grodzisk Mazowiecki bilety WKD były honorowane także w pociągach Kolei Mazowieckich.

W celu rozładowania ruchu WKD podstawiał także specjalne autobusy. - Wyruszają z przystanku "Dworzec Centralny 06". Pierwszy z nich pojechał o 19.30. Pozostałe jechały co 10-20 minut - tłumaczył Kulesza. W autobusach także honorowane były bilety WKD.

ep/b