Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Rusztowania z ciężarówki zahaczyły o kabinę autobusu. Kierowca zabrany do szpitala

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plElementy rusztowania zahaczyły o autobus miejski

Zderzenie na skrzyżowaniu Kinowej z aleją Waszyngtona. Jak informuje nasz reporter, elementy rusztowania zahaczyły o kabinę autobusu. - Nasz kierowca został zabrany do szpitala na obserwację - przekazał rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Kinowej z aleją Waszyngtona. - Samochód dostawczy z przyczepką, przewożący elementy rusztowania zahaczył o szoferkę autobusu miejskiego. Wybił boczną szybę od od strony kierowcy i uszkodził elementy karoserii. Kierowca autobusu pojechał do szpitala - informuje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Chodzi o autobus elektryczny solaris, który kursował linią 158 w kierunku Witolina. Na miejscu pracują dwie załogi policji, w tym jedna wypadkowa oraz pogotowie techniczne Miejskich Zakładów Autobusowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Autobus i ciężarówka mijały się, jadąc swoimi równoległymi pasami i palety z ciężarówki zahaczyły o kabinę. Kierowca ranny nie jest, natomiast został zabrany do szpitala na obserwację, bo uskarżał się na ból w stawie łokciowym. Nic mu nie zagraża - informował początkowo rzecznik MZA Adam Stawicki. Nasz reporter, który był na miejscu zdarzenia, zaznacza jednak, że samochód nie przewoził palet, tylko spięte ze sobą elementy rusztowania

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu około godziny 10.25, jednak ich wstępna ustalenia wyglądają nieco inaczej. - Z pierwszych ustaleń wynika, że z samochodu marki Renault spadły źle zabezpieczone rusztowania i uderzyły one w autobus miejski. Kierowca autobusu trafił do szpitala, natomiast kierowca renault został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - jest trzeźwy - mówi Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Dodaje, że są utrudnienia w ruchu - prawy pas w kierunku ronda Wiatraczna jest zablokowany.

Na autobus wysypały się elementy rusztowaniaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl