TVN Warszawa | Ulice

Rajd Barbórka w Warszawie. Najszybszy Kajetanowicz

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP
Kryterium Karowa
TVN24Kryterium Karowa

Kajetan Kajetanowicz wygrał w Warszawie 59. Rajd Barbórka. Wicemistrz świata w kategorii WRC3, trzykrotny mistrz Europy triumfował w imprezie po raz ósmy z rzędu. Kajetanowicz po raz dziewiąty był również najszybszy na Karowej.

Kajetanowicz, jak w latach ubiegłych, zdominował rywalizację. Był najszybszy na wszystkich sześciu odcinkach specjalnych.

Drugie miejsce w imprezie tradycyjnie zamykającej sezon rajdowy w Polsce zajął trzeci w tegorocznych mistrzostwach Europy Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo), który stracił do zwycięzcy 21,09 s.

Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Ratajczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) – strata 39,76.

W poprzednim sezonie impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Sobotnią rywalizację zakończyło Kryterium Asów na ulicy Karowej. Jazdy pokazowe w centrum miasta rozpoczęły się już o 16. Po ich zakończeniu 45 najlepszych zawodników Barbórki od godz. 17.30 powalczyło o statuetkę Pani Karowej, która została wręczona podczas ceremonii zamykającej rajdową sobotę w stolicy

Kajetanowicz znów najlepszy

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Skoda Fabia Rally2 Evo) dziewiąty raz w ostatnich dziesięciu startach wygrali w sobotę Kryterium Karowa. Rajdowy wicemistrz świata w kategorii WRC3 przejechał 2,1-kilometrową trasę na ul. Karowej w Warszawie, której wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji Rajdu Barbórka, w czasie 1.54,14.

Drugie miejsce zajął trzeci w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo), który był wolniejszy od zwycięzcy o 1,45 s.

Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Ratajczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) – strata 2,63 s.

Krajowy sezon rajdowy 2021 został oficjalnie zakończony. Pierwszą imprezą RSMP w przyszłym roku ma być w dniach 1-2 kwietnia Rajd Nadwiślański, a ostatnią 21-23 października Rajd Koszyc

Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości