Tak budują metro na Woli

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plDronem nad budową metra

Teraz koparki i zrywanie asfaltu, a za trzy lata metro. W piątek wieczorem rozpoczęły się prace na Woli. Reporter tvnwarszawa.pl pokazuje jak pierwszego dnia wygląda ul. Górczewska, która zamieniła się w plac budowy.

Robotnicy na Woli pojawili się w piątek około 22. W pierwszym etapie zmiany w ruchu obejmą ul. Górczewską - zamknięto dla ruchu dwa fragmenty ulicy.

Utrudnienia

Utrudnienia czekają na odcinku pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia (budowa stacji Młynów). "Jadący od ul. Leszno będą mogli skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką lub pojechać prosto na parking - będzie tu zawrotka umożliwiająca wyjazd. Podobnie od strony al. Prymasa Tysiąclecia – nie będzie tu miejsc parkingowych a tylko zawrotka" – informuje urząd miasta.Z kolei budowa stacji Księcia Janusza oznacza zamknięcie Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy po wjazd do centrum handlowego."Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia będą musieli się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Wyłączonym z ruchu odcinkiem będą mogły poruszać się autobusy, taxi i MTON oraz właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach Górczewska 90, 92A, 104, 106, 116 i 118 do których dojazd jest tylko północną jezdnią" – tłumaczył przez rozpoczęciem inwestycji ratusz.

Jak już pisaliśmy, konieczne będą przepustki uprawniające do wjazdu.

Czytaj więcej

kz/gp