Ulice

Saperzy wywieźli niewybuch z Okęcia

Ulice

[object Object]
Akcja saperów na lotniskuTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

W środowe popołudnie kierowcy musieli liczyć się z dużymi korkami na warszawskich ulicach. Utrudnienia dotknęły też pasażerów komunikacji miejskiej. Najgorzej było w centrum i na dojeździe do Lotniska Chopina. Z Okęcia saperzy musieli wywieźć niewybuch odnaleziony podczas prac budowlanych.

Podczas prac budowlanych w okolicy Lotniska Chopina koparka natknęła się na niewybuch. - Pocisk z okresu II wojny światowej znaleziono w pobliżu Aresztu Deportacyjnego Straży Granicznej. Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia - podała nam ok. 17.40 komisarz Monika Brodowska ze stołecznej policji.

W związku z odkryciem wyłączono z ruchu wiadukt prowadzący do hali odlotów (strefy C, D i E). - W drodze na lotnisko jest patrol saperski z Nowego Dworu Mazowieckiego - mówiła Brodowska. Dodała też, że nikomu nic się nie stało.

- Port lotniczy funkcjonuje bez przeszkód, nie ma problemów z obsługą pasażerów. Natomiast należy liczyć się z utrudnieniami w dojeździe do lotniska w związku z wyłączeniem części drogi prowadzącej do hali odlotów. Podróżni muszą też wziąć pod uwagę to, że właśnie mamy godziny szczytu - wyjaśniał Hubert Wojciechowski, rzecznik Lotniska Chopina.

Wieczorem na miejsce dotarli saperzy. - Przyjechały dwa wojskowe samochody saperów, którzy włożyli niewybuch do specjalnej beczki, tak zwanej beczki pirotechnicznej. I szykują się do odjazdu - relacjonował ok. godz. 18.30 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Chwilę później tak też się stało.

Utrudnienia w dojeździe na lotnisko

Do godziny 19 dojazd do portu możliwy był wyłącznie przed strefę odlotów A,B oraz na poziom przylotów i wszystkie parkingi. Natomiast na trzeciej jezdni przed strefą A,B (odloty) - można było zatrzymać się tylko na chwilę w celu pozostawienia lub zabrania pasażerów. Obowiązywał zakaz parkowania i postoju.

O zmianach w kursowaniu autobusów w rejonie lotniska informował ZTM. Autobusy linii 148, 175, 188 kursowały tylko przez poziom dolny przy hali przylotów.

Władze lotniska apelowały też, by z uwagi na utrudnienia w dojeździe przed terminal wszystkie osoby, które nie musiały jechać na lotnisko, omijały węzeł ulic Bennetta i Żwirki i Wigury oraz rondo Jana Szala.

"O godzinie 19 zakończyły się utrudnienia w dostępie do lotniska" - podało lotnisko.

Korki w centrum

W środowe popołudnie w centrum odbywały się zgromadzenia publiczne związane między innymi z 36. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Jak podawał Zarząd Transportu Miejskiego, zablokowany był przejazd Alejami Jerozolimskimi na odcinku między rondem Zawiszy a Muzeum Narodowym.

Autobusy i tramwaje były kierowane na objazdy.

kk/b

Pozostałe wiadomości