Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Naprawiali dylatację mostu. Trasa Siekierkowska stanęła

Ulice


Poranne utrudnienia na Trasie Siekierkowskiej. Przez wyłączenie jednego pasa ruchu w kierunku Mokotowa kierowcy utknęli w korku.

Drogowcy rozpoczęli prace we wtorek. Ich skutki odczuwają kierowcy jadący w kierunku Mokotowa. Zajęty został fragment prawego pasa jezdni tranzytowej na odcinku między ulicą Bora Komorowskiego a Wałem Miedzeszyńskim.

- O poranku na Trasie Siekierkowskiej utworzył się ogromny korek. Widać już wzmożenie ruchu przed końcem wakacji - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

I dodawał, że znacznie zwolnić trzeba było już na wysokości ronda Ignacego Mościckiego, czyli na węźle, gdzie łączą się Marsa, Płowiecka i Ostrobramska.

Dylatacja mostu do remontu

- Rozpoczęliśmy prace związane z wymianą dylatacji mostu. Myśleliśmy, że będą to drobne prace konserwacyjne, ale po odsłonięciu [nawierzchni - red.] okazało się, że musimy zwiększyć ich zakres. Wymienimy urządzenie dylatacyjne oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu - informował we wtorek Mikołaj Pieńkos, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Informowaliśmy wówczas o planowanych pracach.

Jak dodawał, prace potrwają do końca września. - Będziemy zamykać ruch dla poszczególnych jezdni połówkami, tak jak zrobiliśmy to obecnie - zaznaczał.

Prace na Trasie Siekierkowskiej będą w prowadzone w trzech miejscach. ZDM zapowiada, że w następnej kolejności robotnicy pojawią się nad węzłem nad Czerniakowską oraz na zjeździe z ulicy Płowieckiej. W tych miejscach także wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne. Drogowcy zapowiadają, że o nadchodzących utrudnieniach będą informowali na bieżąco.

Prace na moście SiekierkowskimTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kk/pm

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl