Ulice

Na Wianki zamkną Wisłostradę

Ulice

Na czas Wianków Wisłostrada będzie zamknięta
Marcin Gula /tvnwarszawa.plNa czas Wianków Wisłostrada będzie zamknięta

Żółte strzałki i tablice informacyjne na Wisłostradzie niepokoją kierowców. - Czy ktoś wie po co się tam pojawiły? - pytają na forum tvnwarszawa.pl. - W sobotę Wisłostrada zostanie zamknięta na kilka godzin w związku z Wiankami - odpowiadają drogowcy.

Wianki oznaczają zamknięcie Wisłostrady. Jak informuje miasto kierowcy nie pojadą od ul. Sanguszki do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Ponadto odcinek Wybrzeża Gdyńskiego przy Cytadeli zamieni się w parking.

Objazd dla samochodów od strony Łomianek prowadzić będzie ulicami Krasińskiego, Mickiewicza, Andersa, al. Solidarności, Nowy Zjazd. Tą samą trasą pojechać można będzie w przeciwnym kierunku, wjeżdżając w ulicę Grodzką.

Objazd zalecany Jagiellońską

Na Wybrzeżu Gdyńskim, tuż przed trasą Armii Krajowej, zostały już wyklejone na drodze żółte strzałki (na razie przekreślone), nakazujące zjazd na prawy pas. Stanęła też tablica, na której objazd wytyczony został ulicą Jagiellońską.

- To trasa zalecana kierowcom jadącym od strony Łomianek – wyjaśnia Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. – Tymczasowa organizacja ruchu, na zlecenie organizatora imprezy została przygotowana przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Następnie, po zaopiniowaniu przez policję i zatwierdzeniu przez miejskiego inżyniera ruchu Janusza Galasa, pracownicy ZRiKD nakleili znaki – dodaje

- Mimo że strzałki nakazują kierowcom zjechanie na prawy pas, przejazd prosto, do ulicy Krasińskiego, będzie możliwy – zapewnia rzeczniczka drogowców.

W kierunku Żoliborza żółte strzałki i tablice informacyjne pojawiły się przed mostem Poniatowskiego.

Utrudnienia potrwają od godz. 18.00 w sobotę do godziny 4.00 rano w niedzielę.

Zmiany w komunikacji

W związku z koncertem na Podzamczu zmianie ulegnie organizacja komunikacji miejskiej. Metro będzie kursowało częściej. W związku z zamknięciem Wisłostrady autobusy 118 i 185 pojadą objazdami.

CZYTAJ WIĘCEJ O WIANKACH

wp/par

Pozostałe wiadomości