Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Most Śląsko-Dąbrowski: godziny otwarcia

Ulice

Przejazd mostem Śląsko-Dąbrowskim
TVN24Przejazd mostem Śląsko-Dąbrowskim

Dziś samochody oraz autobusy komunikacji miejskiej wróciły na pl. Wileński. Od rana kierowcy mogą także jeździć mostem Śląsko-Dąbrowskim i trasą WZ. W godzinach szczytu muszą jednak zjechać prosto na objazdy Wisłostrady.

- Kierowcy wjeżdżają na most, ale ruch jest niewielki. Tak, jakby była noc - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Most Śląsko-Dąbrowski: godziny otwarcia

Od samego rana kierowcy mogą przejechać al. Solidarności przez plac Wileński i dalej mostem na drugą stronę Wisły.

CZYTAJ WIĘCEJ O NOWEJ ORGANIZACJI RUCHU NA PRADZE

Autobusom i tramwajom na moście pozostał tylko wspólny trambuspas. Od Jagiellońskiej, przez pl. Wileński aż do Radzymińskiej są po dwa pasy ruchu w każdą stronę - jeden dla samochodów, a drugi dla autobusów.

W godzinach szczytu czyli od 6.00 do 10.00 i od 15.00 do 19.00 jest jednak inaczej. Dla samochodów osobowych zamknięty jest wiadukt między Wisłostradą, a tunelem pod Starym Miastem. Chodzi o to, by pasażerowie komunikacji miejskiej nie musieli wysiadać wprost pod koła samochodów na przystanku "Stare Miasto", gdzie wciąż nie udało się zbudować wyspek ani nowoczesnych wiat.

Z mostu prosto w korek

Oznacza to, że w szczycie kierowcy jadący z Pragi zjadą na Wisłostradę i - jeśli jadą na południe - po kilkuset metrach trafią na objazd zamkniętego tunelu Wisłostrady. Kierowcy jadący od strony pl. Bankowego za tunelem będą musieli skierować się wprost na Mariensztat i dalej na ulice Powiśla, które już teraz nie są w stanie przyjąć ruchu z zamkniętej Wisłostrady.

Porządku na Śląsko-Dąbrowskim wciąż będą pilnować strażnicy miejscy. To oni wyegzekwują na kierowcach przestrzeganie przepisów i zakazy wjazdu.

Zmiany w komunikacji

Poniedziałek będzie też wyzwaniem dla pasażerów autobusów.

Linie, które wróciły na swoje trasy to: 120, 125, 135, 160, 162, 166, 169, 170, 190, 226, 302, 338, 517, 718, 738 i 805. Nadal trasą objazdową przez most Gdański kursuje linia 527, zaś 512 jedzie ulicami Okopową i Anielewicza do pętli Esperanto. Linia nocna N02 wróci na swoją trasę w nocy z niedzieli na poniedziałek.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Linie zastępcze zlikwidowane

W związku z przywróceniem przejazdu przez pl. Wileński zlikwidowane zostały linie zastępcze: Z12, Z60 i Z90. Na pasażerów czekają również zmiany przystankowe.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

wp/par

Pozostałe wiadomości