Ulice

"Mordor" rok bez tramwajów. Rusza przebudowa Marynarskiej

Ulice

ZTMObjazdy w związku z remontem Marynarskiej

Rozpoczyna się przebudowa ul. Marynarskiej. Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na utrudnienia. W najbliższą sobotę wyłączone zostaną tramwaje od przystanku Rzymowskiego do pętli Służewiec.

Składy kursujące na co dzień ulicą Marynarską zostaną skierowane na trasy skrócone. Zmiany dotyczą trzech linii: 17, 18 i 71:

- 17 METRO MŁOCINYMarymoncka – rondo Radosława – Stawki – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – KIELECKA

- 18 ŻERAŃ FSO – most Gdański – Marszałkowska – Puławska – Woronicza – WORONICZA

- 71 METRO MŁOCINY – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Skierniewicka – Prosta – al. Niepodległości – Wołoska – ZAJEZDNIA MOKOTÓW.

Z problemami liczyć muszą się też pasażerowie kursujący linią 31. Ta zostanie całkowicie zawieszona na dwa dni (weekend 20-21 sierpnia). Natomiast od poniedziałku 22 sierpnia pojedzie trasą skróconą – od metra Wilanowska, dalej Puławską, Woronicza, Wołoską, Marynarską i skończy bieg na Rzymowskiego. Tam będzie korzystać z "tymczasowej zawrotki".

Jak informuje oficjalnie ZTM, wszystkie zmiany obowiązują "do odwołania". Ale, jak dowiadujemy się w Zarządzie Miejskich Inwestycji Drogowych, remont torowiska potrwa rok - do sierpnia 2017 roku. Cała inwestycja ma być gotowa w sierpniu/wrześniu 2018 roku.

Objazdy w związku z remontem MarynarskiejZTM

Zastępcza linia autobusowa

ZTM zapowiada też, że na czas remontu zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1, która pojedzie następującą trasą: Wielicka – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP Służewiec, Marynarska – Wołoska – Woronicza – Krasickiego – Malczewskiego – Puławska – Woronicza i dojedzie do Królikarni, gdzie będzie przystanek dla wysiadających.

Autobus ma kursować co 3-4 minuty w godzinach szczytu, co 6 minut poza szczytem i co 10 minut w dni wolne od pracy.

Trzy pasy w każdą stronę

Przebudowa ulicy Marynarskiej to ważna, warta około 50 mln zł inwestycja. Ulica zostanie poszerzona do trzech pasów w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt. Natomiast w rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych.

Pojawią się też ekrany akustyczne w sąsiedztwie szkoły i na wiadukcie, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane będą lewoskręty.

Za całość odpowiedzialna jest firma Intercor – zwycięzca przetargu.

Przebudowa ulicy Marynarskiejtvn24.pl / Targeo / źródło danych: Gazeta Stołeczna

kw/mś

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości