Ulice

Czołowe zderzenie busa z osobówką. "Przewoził materiały budowlane"

Ulice

Zderzenie w alei Zielenieckiej
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plZderzenie w alei Zielenieckiej

Dwa samochody zderzyły się czołowo w alei Zielenieckiej. Zablokowane były trzy z czterech pasów, ruch odbywał się wahadłowo.

Do zdarzenia doszło po godzinie 9, na wysokości Jeziora Kamionkowskiego. Pojazdy, które brały udział w wypadku, to osobowe renault i bus. Jeden jechał w kierunku ronda Waszyngtona, drugi w stronę Targowej. - Zderzyły się czołowo. Bus był naładowany i ciężki, przewoził materiały budowlane, więc zniszczenia są duże - mówił Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. - Jeśli chodzi o poszkodowanych, trzy osoby zostały odwiezione do szpitala: dwie z busa i jedna z renault - podawał nasz reporter. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, straż miejska i policja. Były też dwie karetki pogotowia.

Jak poinformował Maciej Blachlyński z Komendy Stołecznej Policji, kierujący samochodem osobowym był nietrzeźwy. - Miał 0,28 miligrama na litr [w wydychanym powietrzu - red.] - doprecyzował. Występowały duże utrudnienia w ruchu. - Trzy pasy alei Zielenieckiej były nieprzejezdne. Wolny był tylko jeden pas, na którym obowiązywał ruch wahadłowy - ostrzegał Marcinczak.

kw/pm

Pozostałe wiadomości