"Cyrk, nie ma możliwości wyjazdu". Remont ulicy odciął osiedle

Problemy na Nowoursynowskiej
Problemy na Nowoursynowskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plProblemy na Nowoursynowskiej

Przykra niespodzianka spotkała kierowców, którzy chcieli wydostać się z osiedlowego parkingu na Nowoursynowską. W związku remontem ulicy zostali odcięci od wyjazdów. Pierwsze informacje o tej absurdalnej sytuacji dostaliśmy na Kontakt 24.

"Od rana trwa niezły cyrk. Nie ma możliwości wyjazdu z osiedla gdyż w nocy rozpoczęły się prace drogowe. Nie ma żadnej informacji o zamknięciu drogi wyjazdowej, a na pytanie do kierownika budowy: jak mam się wydostać, odpowiada z uśmiechem, że po trawniku lub chodniku i z pretensjami to do kierownika nadzoru w urzędzie miasta" – napisał internauta emi. Chodzi dokładnie o wyjazd na ulicę Nowoursynowską z ulicy Łukowej. Pojechał tam reporter tvnwarszawa.pl, żeby sprawdzić, jak wygląda sytuacja. - To jak w filmie Barei. Totalny nonsens, widać, że prace nie zostały przygotowane – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. I potwierdza, że mieszkańcy są zbulwersowani. Żeby wyjechać z dużych parkingów znajdujących się po obu stronach Nowoursynowskiej muszą łamać przepisy. - Jeżdżą po trawie, albo przestawiają barierki i dalej przez teren prac pomiędzy pracującymi maszynami po nowym asfalcie – mówi Marcinczak.

I dodaje, że na miejsce została wezwana policja. – Ale funkcjonariusze rozkładają ręce – mówi reporter tvnwarszawa.pl.

"Niestety wyjazd trzeba było zamknąć"

Remont Nowoursynowskiej odbywa się na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Prace obejmują odcinek od ulicy Wałbrzyskiej do Doliny Służewieckiej. Roboty mają zakończyć się w poniedziałek nad ranem.

Na stronie internetowej ZDM czytamy, że "remontowany odcinek Nowoursynowskiej będzie zamknięty dla ruchu. Objazdy poprowadzono ulicami: Rolna, al. Wilanowska, Dolina Służewiecka. Kierowców prosimy wyrozumiałość i zwracanie szczególnej uwagi na znaki informujące o objazdach".

Zadzwoniliśmy do rzecznika Zarządu Dróg Miejskich. Stwierdził, że informacja o pracach była podawana wcześniej. – Niestety wyjazd trzeba było zamknąć. Kontaktowaliśmy się z kierownikiem robót i mieszkańcy mogą przejeżdżać przez teren prac pod nadzorem wykonawcy – powiedział Mikołaj Pieńkos. I dodał, że dzięki takiemu zaplanowaniu prac, potrwają przez weekend i nie muszą być rozłożone na etapy.

Nowoursynowska jest zamknięta do poniedziałkuZDM

ran//ec

Pozostałe wiadomości