Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

Był szefem stołecznej policji, będzie odpowiadał za organizację ruchu

Ulice

TVN24Nowa funkcja Michała Domaradzkiego

Były komendant stołecznej policji będzie odpowiadał między innymi za organizację ruchu w mieście. Decyzje ma podejmować wspólnie z zespołem złożonym z urzędników.

Michał Domaradzki od 20 lutego będzie nadzorował w nowym Biurze Polityki Mobilności i Transportu pion bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Przejmie między innymi funkcję, które dotychczas sprawował inżynier Janusz Galas. CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYCH ZADANIACH BIURA I PODZIALE KOMPETENCJI.

Michał Domaradzki jest obecnie pełnomocnikiem prezydent Warszawy ds. bezpieczeństwa w komunikacji.

Był komendantem stołecznym policji od września 2014 roku do lutego 2016 roku. Nadzorował pracę 12 tys. osób, między innymi funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego.

Magister politologii

Domaradzki urodził się 14 lipca 1973 r. w Skarżysku Kamiennej. Pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Domaradzki jest magistrem politologii. Interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą.

CZYTAJ TEŻ: "Droga to arena, na której każdy chce pokazać swoją wyższość"

Andrzej Markowski o przyczynach wypadkówMarcin Chłopaś/ tvnwrszawa.pl

ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: TVN24