Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Jezdnie i chodniki pokryte lodem

Ulice

| PAP, STRATFOR, tvn24.plfot. TVN Warszawa

Uwaga kierowcy, uwaga piesi! Na jezdniach i na chodnikach utworzyła się cienka warstwa lodu. Jest bardzo ślisko i bardzo niebezpiecznie.

Ślizgawka utrzymała się całą noc. Chodniki są wciąż pokryte cienką warstwą lodu. Lepiej jest na jezdniach, gdzie lód został już rozjeżdżony, ale kierowcy nadal powinni bardzo uważać.

- Taka aura bywa dopiero w Trzech Króli - mówił w "Witaj Warszawo" Marek Niemirski, rzecznik pogotowia.

Lekarze ostrzegają

Skutki połączenia wieczornych opadów i przymrozków szybko odnotowali właśnie lekarze. - W ciągu dwóch godzin, mieliśmy 60 zgłoszeń. Takiej sytuacji nie było w stolicy od kilkunastu lat - alarmował już w środę wieczorem Niemirski.

Jak zaznaczał, najczęśniej dochodzi do złamań, w tym ciężkich - kości udowej - i połuczeń.

- Przyczepność na jezdniach jest praktycznie zerowa, na chodnikach ślizgawka - ostrzegał Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

TVN Warszawa | dapd, TVN CNBC
TVN Warszawa | BBC, f1.pl

ran/ec/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | PAP, STRATFOR, tvn24.pl