164 posypywarki wyjechały na ulice. Ostrzeżenie IMGW. Śnieżny poranek

Warszawa

Zimowy poranek w WarszawieTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Rano warszawiaków przywitał śnieg. Służby wysłały na ulice ponad 160 pojazdów, które zabezpieczają jezdnie przed śliskością.

Rano warszawiaków przywitał śnieg. Służby wysłały na ulice ponad 160 pojazdów, które zabezpieczają jezdnie przed śliskością.

W drodze do pracy czy szkoły warszawiacy muszą uważać na warunki drogowe.O godz. 6.15 na ulice wyjechały 164 posypywarki. "Akcja potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1450 km stołecznych ulic" – informuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

"Trzeba uważać"

ZOM przypomina, że odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

Sytuacji przygląda się reporter tvnwarszawa.pl. - Padający śnieg natychmiast się roztapia na jezdni, ale jest mokro. Trzeba uważać - ostrzega Tomasz Zieliński.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat w związku z intensywnymi opadami śniegu w niektórych częściach Polski. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.

Prognoza pogody

Jak podaje tvnmeteo.pl, w czwartek w stolicy będzie pochmurno z opadami śniegu z deszczem przechodzącymi w śnieg, przejściowo intensywny do 5-10 cm. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 988 hPa, spada.

TAK WYGLĄDAŁA SYTUACJA ŚNIEGOWA 20 LISTOPADA:

ran,PAP/mś

Przejazd ulicami WarszawyTVN24
wideo 2/5