TVN Warszawa | Targówek

"Brutalnie zaatakował jednego z pracowników budowy, zadał cios w brzuch"

TVN Warszawa | Targówek

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mężczyzna został aresztowany za usiłowanie zabójstwa
KPP VIMężczyzna został aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Policjanci zatrzymali 46-latka, który - według relacji służb - napadł na znajomego na terenie budowy i zadał mu cios nożem w brzuch. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Jak podaje oficer prasowa komendy rejonowej Irmina Sulich, do zdarzenia doszło w połowie maja. - Jak ustalono w trakcie czynności, agresywny mężczyzna przyszedł na teren budowy i brutalnie zaatakował jednego z pracowników, zadając mu cios nożem w brzuch. Poszkodowany z urazem jamy brzusznej został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację - relacjonuje policjantka.

Dodaje, że mężczyzna został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu. - Zatrzymał go policjant z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek, który wracał z pracy i rozpoznał sprawcę na ulicy - zwraca uwagę Sulich.

Prawdopodobny motyw

Sprawą zajęła się prokuratura rejonowa. - Śledczy przesłuchali bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Wykonano również oględziny i przeszukania - informuje oficer prasowa. - Na podstawie zebranych w sprawie materiałów, w prokuraturze przedstawiono 46-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Ustalono, że prawdopodobnym motywem jego postępowania mogły być pieniądze - wyjaśnia.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Jak podaje Sulich, mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwaKRP VI

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI

Pozostałe wiadomości