Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Praga Południe

Dwie osoby zginęły w pożarze na Pradze Południe

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
ShutterstockW pożarze mieszkania zginęły dwie osoby (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy w budynku przy ulicy Kobielskiej. Pożar wybuchł w mieszkaniu znajdującym się na 13. piętrze. Nie żyją dwie osoby - informują strażacy.

Straż podała, że do pożaru doszło przy ulicy Kobielskiej. Jak przekazał młodszy kapitan Michał Skrzypa, o godzinie 3.04 strażacy otrzymali zgłoszenie, że z mieszkania na 13. piętrze wydobywa się dym. - Po dotarciu na miejsce od świadków zdarzenia otrzymaliśmy informacje, że najprawdopodobniej w tym mieszkaniu może przebywać starsze małżeństwo. Do środka weszli ratownicy, którzy podczas przeszukiwania znaleźli dwoje nieprzytomnych, starszych ludzi. Strażacy ewakuowali parę na zewnątrz i rozpoczęli udzielania im pierwszej pomocy - relacjonuje Skrzypa.

Po chwili na miejscu pojawiło się też zespół pogotowia, który wspólnie ze strażakami prowadził resuscytację krążeniowo oddechową. - Niestety po 40 minutach lekarz stwierdził zgon. Dalej nasze działania polegały na dogaszaniu i oddymianiu mieszkania oraz klatki schodowej - powiedział strażak.

Dodał, że na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru. - Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadzić dalej policja z prokuraturą - podkreślił Skrzypa.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o pożarze mieszkania na Woli:

W pożarze zginęła jedna osoba
W pożarze zginęła jedna osobaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości