Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Okolice

Zderzenie dwóch skuterów wodnych na Jeziorze Zegrzyńskim. Jedna osoba ranna

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą?Fakty TVN
wideo 2/3
Fakty TVNJak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą?

Dwa skutery wodne zderzyły się w niedzielę na Jeziorze Zegrzyńskim. Jak podaje policja jedna osoba trafiła do szpitala. 

Do zdarzenia doszło około godziny 15. O szczegółach zajścia poinformowano na Facebooku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Legionowie.

"Ratownicy będący na bazie zauważyli wypadek z udziałem dwóch skuterów wodnych przy plaży. Kierująca skuterem wpłynęła w drugi, w efekcie czego mężczyzna z niego wypadł. Natychmiast nasi ratownicy uzbrojeni w apteczkę, deskę ortopedyczną pobiegli w celu udzielenia pomocy. Okazało się, że pacjent jest przytomny, jednak ma uszkodzoną miednicę oraz nogę" - czytamy.

Jak podkreślono, na miejsce dopłynęła karetka wodna, a o sytuacji powiadomiono policję.

Informacje potwierdza Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Ze wstępnych informacji wynika, że sprawcą jest 23-latka, która nie miała uprawnień do prowadzenia skutera wodnego - powiedział.

"Uraz, którego doznał poszkodowany, był na tyle poważny, że zespół karetki zdecydował, że pacjent powinien być jak najszybciej przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Pogoda jaką mamy, sprzyja odpoczynkowi nad wodą, jednak róbmy to z głową!" - zaapelował z kolei WOPR.

Autor:kz

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN24