"Uderzył znajomą w twarz, zagroził, że zgwałci ją i jej matkę". Mężczyzna usłyszał siedem zarzutów

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja interweniowała w Tłuszczu (zdjęcie ilustracyjne)

Siedem zarzutów usłyszał 55-latek zatrzymany w Tłuszczu pod Warszawą. Jak twierdzą funkcjonariusze, mężczyzna między innymi zagroził, że zgwałci swoją znajomą, usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego, a także groził jej śmiercią. Może mu grozić do 12 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik policji w Wołominie Tomasz Sitek, do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Tłuszcz. Policjanci otrzymali najpierw zgłoszenie o bezprawnym wtargnięciu mężczyzny do domu jednej z mieszkanek tej gminy. - Na miejsce niezwłocznie udał się patrol prewencji – zapewnił Sitek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Uderzył, groził gwałtem jej i matce"

Relacjonował, że na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą kobietę, jej córkę oraz trzech mężczyzn. - Jak się okazało, jednym z nich był brat poszkodowanej kobiety i jej sąsiad. Trzeci to osoba ujęta przez nich, która kilka minut wcześniej wdarła się do domu kobiet – tłumaczył.

- Jak ustalili policjanci, 55-latek przyszedł do miejsca zamieszkania swojej znajomej. Gdy ta nie chciała go wpuścić do środka, ten uderzył ją w twarz, po czym wszedł do środka. Mężczyzna zagroził kobiecie gwałtem, oświadczył również, że jak będzie stawiała opór, to zgwałci jej matkę, która również przebywała w domu. Mężczyzna siłą wepchnął starszą z kobiet do łazienki, po czym próbował doprowadzić swoją znajomą do obcowania płciowego – relacjonował.

Grozi mu do 12 lat więzienia

Według relacji Sitka starszej z kobiet udało się uwolnić. Wezwała pomoc i powiadomiła policjantów. - Gdy brat kobiety, którą zaatakował 55-latek wraz z sąsiadem usiłowali jej pomóc, ten przystawił jej śrubokręt do szyi i zagroził jej pozbawieniem życia. Mężczyznom udało się obezwładnić napastnika – powiedział. Dodał, że po przyjeździe policji mężczyzna został zatrzymany.

- Zebrany materiał dowodowy, w tym przesłuchanie poszkodowanych kobiet i świadków, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie siedmiu zarzutów, m.in. groźby zgwałcenia i pozbawienia życia, pozbawienia wolności, zakłócenia miru domowego i naruszenia nietykalności cielesnej – podał policjant.

Decyzją sądu 55-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny może grozić do 12 lat więzienia. 

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o policyjnym pościgu w Wołominie:

Pościg zakończył się w Wołominie, kierowca zbiegł
Pościg zakończył się w Wołominie, kierowca zbiegłArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości