Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Zmiany na Trasie Toruńskiej: jedni narzekają, inni chwalą

Najnowsze

| Newspixfot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Nowa organizacja ruchu na Trasie Toruńskiej daje się we znaki niektórym kierowcom. - Korki tworzą się na ul. Wysockiego i zjeździe z mostu Grota na południe - informował we wtorek Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Są jednak i tacy, którzy zmiany sobie chwalą. - Łatwiej teraz można przejechać Trasą Toruńską z Marek w kierunku centrum - donoszą internauci.

Największe problemy mają kierowcy jadący ul. Wysockiego. Mogą zapomnieć o skręcie w Trasę Toruńską w kierunku Marek - został zamknięty ze względu na kolejny etap modernizacji trasy.

Zmiany na wiaduktach Drogowcy sugerują objazd w kierunku Marek z ulicy Wysockiego ulicami Bazyliańską – Kondratowicza – Łabiszyńską.

Korki są również na zjeździe z Trasy Toruńskiej w kierunku Wysockiego, na południe. Zamknięty został południowy wiadukt zewnętrzny, więc samochody mają do dyspozycji tylko jeden pas skrętu z powstającego właśnie wiaduktu. - Od wtorku jeździmy bardzo dziwnie, ale czy było to konieczne, czy nie można było najpierw dokończyć wiaduktu w stronę Bielan, a potem dokonywać tak radykalnych zmian? – pisze na warszawa@tvn.pl Marcin. A drogowcy odpowiadają. - Taka została wybrana organizacja ruchu, m.in. przez inżyniera ruchu - zaznacza Małgorzata Tarnowska, rzecznik stołecznego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak się okazuje nie wszyscy na nową organizację ruchu narzekają. Część internautów wręcz ją wychwala.

SZCZEGÓŁOWE ZMIANY NA TRASIE TORUŃSKIEJ

Zamknięta dla ruchu jest także łącznica ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek. Dla podróżujących w tej relacji udostępniona została nowowybudowana łącznica z ul. Modlińskiej. Kierowcy muszą wjechać na łącznicę przez pętlę autobusową.

Ruch z ulicy Wysockiego w kierunku ulicy Modlińskiej poprowadzony jest ulicą Marywilską do nowowybudowanej zawrotki, dalej estakadą wjazdową i północnym wiaduktem zewnętrznym.

Zamknięte dla ruchu są łącznice zjazdowe z Trasy Toruńskiej od strony mostu Grota-Roweckiego na ul. Wysockiego i ul. Marywilską. Dla jadących w tych relacjach udostępniona zostanie łącznica-ślimak, funkcjonująca obecnie w relacji północ-wschód, na której zostanie zawrócony ruch.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku ze zmianą organizacji ruchu na Trasie Toruńskiej zawieszeniu ulega przystanek PKP TORUŃSKA. Tym samym, dla linii 104, 112, 114, 118, 134, 145, 156, 732 i N02 ZTM uruchami przystanek PELCOWIZNA - poinformował tvnwarszawa.pl Konrad Klimczak z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Dla linii 104, 134, 145 i 732 otwarty zostanie wyjazd z pętli, łącznikiem przez tunel bezpośrednio na Trasę Toruńską. Będzie działał przystanek ŻERAŃ FSO.