Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Zamiast wpiąć do stacji, ktoś powiesił rower na przystanku

Warszawa

Adam MRower zawisł na przystanku

Rower miejski zwisający na przystanku autobusowym. Na taki nietypowy widok natknął się w środę pan Adam, który przesłał nam zdjęcie "zaparkowanego" pojazdu.

Nasz czytelnik zaobserwował sytuację w środę około godziny 6, przy rondzie na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego i Traktu Lubelskiego. - Jechałem rano do pracy, patrzę, wisi na przystanku autobusowym. Pomyślałem sobie, ładnie został zabezpieczony, żeby go nie zabrali - relacjonuje nam autor zdjęcia.

Widok, choć niecodzienny, nie jest niestety zupełnie nietypowy. Miejskie rowery kończą trasy w najdziwniejszych miejscach. Do podobnej sytuacji doszło na przykład w 2017 roku - rower zwisał wtedy z mostu Gdańskiego. Jednoślady bywają też niestety świadomie niszczone.

Zdarzają się też inne incydenty - na przykład ktoś "porzuca" samochód na stacji dla rowerów lub tam, gdzie jest ona planowana.

"Kolejne rekordy popularności"

"Sezon Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo rozpoczął się 1 marca 2019 roku bijąc kolejne rekordy popularności. Tylko w marcu bieżącego roku rowery miejskie wypożyczono 830 tys. razy (w 2018 roku 266 tys.), a w kwietniu 2019 roku 870 tys. (w ubiegłym roku 970 tys.)" - informował wiosną Zarząd Dróg Miejskich.

Zobacz też materiał o kampanii edukacyjnej: "Rower to też pojazd"

em

Rowerzysta potrącił pieszego na przejściuammorapl
wideo 2/6