Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Rafał D. aresztowany, grozi mu dożywocie

TVN Warszawa

TVN24Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Rafała D.

Na trzy miesiące trafił do aresztu Rafał D., któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy Białobrzeskiej na Ochocie.

W sobotę odbyło się w tej sprawie posiedzenie sądu. - Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Rafała D. na trzy miesiące – mówi nam Edyta Wisowska z ochockiej komendy policji. Do zabójstwa doszło w nocy z środy na czwartek, tuż obok komisariatu, w budynku przy Białobrzeskiej 16. - 32-latek zadał kilka ciosów nożem 39-latkowi i jego matce. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł, a 59-letnia kobieta z ranami kłutymi trafiła do szpitala – informowała w sobotę Komenda Stołeczna Policji.

Wynajmował u nich mieszkanie

Funkcjonariusze podają, że stało się to przed godz. 3. Policjanci zostali wezwani na interwencję do mieszkania. Kiedy dotarli pod wskazany adres, na miejscu było już pogotowie. 39-letni mężczyzna już nie żył. - Policjanci bardzo szybko ustalili, ciosy zadał 32-latek, który od jakiegoś czasu wynajmował w ich mieszkaniu pokój. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w pobliżu miejsca zdarzenia i trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy – podawała policja. W sobotę Rafał D. usłyszał w prokuraturze zarzut za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

Do zabójstwa doszło przy ulicy Białobrzeskiej:

Zabójstwo na Ochocie
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

skw/b