Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Wyburzają domy przy Marsa Będą budować wiadukt

Najnowsze

fot. Marcin Gula/Tvnwarszawa.pl

Chmury pyłu i ściany zamieniające się w sterty gruzu można było obserwować dziś w sąsiedztwie węzła Marsa. Koparka po kolei burzyła kilka domów. W tych miejscach ruszą prace nad nowym wiaduktem i innymi obiektami modernizowanej ulicy.

Wyburzanie odbyło się na działkach już wcześniej przejętych pod inwestycję. - Powstanie tam wiadukt i związane z nim urządzernia podziemne. Wkrótce zacznie się stawianie pali i fundamentowanie - zapowiada rzeczniczka Zarządu MIejskich Inwestycji Drogowych Małgorzata Gajewska.

Przeciąga się przejmowanie działek

Prace na tym odcinku toczą się zgodnie z planem. Jednak Gajewska przyznaje, że w innych miejscach są kłopoty z przejmowaniem zabudowanych działek na potrzeby inwestycji. - Dzielnice mają problem z zapewnieniem mieszkań zastępczych dla właścicieli - tłumaczy Gajewska.

Umowę na modernizację ciągu ulic Marsa - Żołnierska podpisano w grudniu 2010 roku. Inwestycja obejmuje przebudowę i poszerzenie istniejących jezdni, budowę wiaduktów drogowych, ekranów akustycznych oraz zagospodarowanie zielenią pasa drogowego na odcinku od ulicy Naddnieprzańskiej do granicy miasta.

Mapy dostarcza Targeo.pl

js/ec