Najnowsze

Więcej wyświetlaczy na przystankach tramwajowych

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plTramwaje na Puławskiej

Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 mokotowskich peronach tramwajowych. Tramwaje Warszawskie podpisały już umowę na ich dostarczenie i montaż.

Na ulicy Puławskiej zamontowanych zostanie dziesięć tablic informacji pasażerskiej. Pojawią się one na pięciu przystankach: Rakowiecka, Dworkowa, Morskie Oko, Park Dreszera i Malczewskiego.

Pozostałe cztery pojawią się na Marynarskiej. Pasażerowie będą mogli sprawdzać za ile odjedzie tramwaj z przystanków Postępu i Wynalazek.

Zamówienie złożone przez Tramwaje Warszawskie obejmuje w sumie 20 tablic. Koszt ich zakupu i montażu to ponad 895 tysięcy złotych. Wykonawca ma 12 tygodni na realizację kontraktu. Tramwajarze nie podają na razie, jakie będzie przeznaczenie pozostałych sześciu tablic.

Kilkadziesiąt nowych tablic

Obecnie w stolicy działa 175 świetlnych tablic z informacją pasażerską. W 2019 roku pojawią się kolejne. W planach jest montaż kilkudziesięciu wyświetlaczy, także na trasach, które przejdą modernizację. Tramwaje Warszawskie zapowiadają ich pojawienie się między innymi na Grochowskiej, na przystankach między aleją Zieleniecką a rondem Wiatraczna.

System dynamicznej informacji pasażerskiej działa w oparciu o dokładne pozycje wagonów z nadajników GPS. Dzięki nim znane są pozycje wszystkich tramwajów na warszawskich ulicach. To na tej podstawie wyliczany jest czas ich przyjazdu na dany przystanek.

Zobacz też materiał o nowych wyświetlaczach przy wyjściu ze stacji metra Centrum:

Nowe wyświetlacze w centrum
Nowe wyświetlacze w centrumLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

kk

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości