Mówił, że potrzebuje pieniędzy na leczenie albo założenie firmy. "Wyłudził od kobiet 100 tysięcy złotych"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
KSPZatrzymany mężczyzna

W ręce policjantów wpadł 31-letni mężczyzna, który jest podejrzany o wyłudzenie od poznanych w Internecie kobiet ponad 100 tysięcy złotych.

- Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek swoje ofiary wyszukiwał na portalach randkowych. Kiedy już udało mu się zdobyć ich zaufanie, prosił je o spore pożyczki. Pieniądze miały zostać przeznaczone na założenie własnej firmy lub leczenie członka rodziny - poinformowała w piątek Kamila Szulc z bielańskiej policji.

Był poszukiwany

Dodała, że w ten sposób mężczyzna wyłudził od kobiet ponad 100 tysięcy złotych.

Mężczyzna trafił w ręce policji na początku tygodnia. Gdy funkcjonariusze zatrzymali 31-latka, okazało się, że był on poszukiwany listem gończym za oszustwa popełnione w przeszłości, dlatego najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.

Ponadto oszust usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w warunkach recydywy, za co grozi mu z kolei kara do 12 lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o sprawie oszusta matrymonialnego Konrada K. Mężczyzna oszukał kilkadziesiąt osób. Służbom uciekł przez okno:

Sprawa Konrada K.

Sprawa Konrada K. TVN24
wideo 2/4

kz/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP