Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Obejrzały ją dwa miliony widzów. Wystawa o historii polskich Żydów znów dostępna

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
TVN24Muzeum POLIN wznawia działalność

Przez pandemię COVID-19 wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN była nieczynna dla zwiedzających przez ponad cztery miesiące. W sobotę 1 sierpnia zostanie ponownie otwarta.

Zwiedzanie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. W placówce obowiązują limity osób, które mogą jednocześnie być w holu lub na wystawach. Kilka razy dziennie powierzchnie mają być dezynfekowane. Grupy będą mogły liczyć maksymalnie 10 osób. Zwiedzający zobowiązani są do noszenia masek ochronnych, dezynfekcji rąk przy wejściu oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych zwiedzających.

- Dokładamy wszelkich starań, by wszyscy czuli się bezpiecznie. Prosimy też naszych zwiedzających o respektowanie wszystkich zasad wynikających z nowego reżimu sanitarnego. Informujemy o nich na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz w muzeum - mówi cytowany w komunikacie prasowym Zygmunt Stępiński, dyrektor POLIN.

Tysiąc lat historii Żydów polskich

Ekspozycja stała w sposób kompleksowy przybliża ponad tysiącletnią historię polskich Żydów - od wczesnego Średniowiecza, epokę nowożytną, wiek XIX, przez Holocaust, aż do czasów współczesnych. Wystawa to opowieść nie tylko o historycznych losach narodu, ale także o jego obyczajach, kulturze i religii oparta o źródłowe przekazy, kroniki i wycinki z gazet. Od otwarcia w październiku 2014 roku wystawę odwiedziło ponad dwa miliony osób.

W okresie, kiedy wystawa stała była zamknięta, wirtualnie oprowadzali po niej pracownicy muzeum.

Wystawa czasowa "Tu Muranów"

Warto przypomnieć, że oprócz ekspozycji stałej, już od końca czerwca w POLIN można zwiedzać wystawę czasową "Tu Muranów", która opowiada historię warszawskiej dzielnicy przez pryzmat doświadczeń jej mieszkańców, żyjących tutaj w czterech okresach: do roku 1939, w czasie II wojny światowej, w czasach budowy nowej dzielnicy i współcześnie. Ekspozycja będzie czynna do 22 marca 2021 roku.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: M.Starowieyska / POLIN