Zmiany w rozkładzie i odwołane pociągi do stacji Warszawa Rembertów. Trzy tygodnie utrudnień

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
PAP
KMZmiany dotyczą Kolei Mazowieckich

Przez blisko trzy tygodnie pasażerów Kolei Mazowieckich czekają utrudnienia związane z modernizacją stacji Warszawa Rembertów. W tym czasie pociągi między Warszawą Wschodnią a Rembertowem będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Będzie także obowiązywało wzajemne honorowanie biletów.

Utrudnienia rozpoczną się 17 sierpnia i będą trwały do 4 września. Koleje Mazowieckie informują, że z powodu prac modernizacyjnych pociągi na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Dodatkowo część połączeń zostanie także odwołana.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wzajemne honorowanie biletów

Na czas prac wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów KM i Zarządu Transportu Miejskiego. Jak podano w komunikacie, bilety Kolei Mazowieckich (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w pociągach SKM linii S2 na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna (w obu kierunkach).

Będą też obowiązywały w uruchamianych przez ZTM autobusach linii (na wskazanych odcinkach): 123 (Dw. Wschodni – Pl. Szembeka przez Wiatraczną), 143 (GUS - Rembertów Kolonia), 173 (Dw. Wschodni – Stara Miłosna), 183 (Wiatraczna – Zielona), 198 (PKP Wesoła – Stara Miłosna (Ułańska)), 514 (Metro Politechnika – Wola Grzybowska).

Bilety KM będą honorowane także w autobusach i tramwajach na odcinkach pokrywających się z trasami wymienionych wyżej linii, a także w autobusach i tramwajach obsługujących trasy: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Aleja i Most Poniatowskiego – Al. Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Bronisława Czecha – Stara Miłosna (Ułańska); Dw. Wschodni – Rondo Waszyngtona i Dw. Wschodni – Wiatraczna.

Gdzie będą honorowane bilety ZTM?

Natomiast bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna (w obu kierunkach).

KM informuje, że pasażerowie z biletami "kartonikowymi" ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli na przykład "03.09. godz. 06.55", a posiadacze biletów zakodowanych na nośnikach elektronicznych muszą je aktywować. 

Pod koniec sierpnia rozpocznie się przebudowa Dworca Zachodniego:

Tak ma wyglądać Dworzec Zachodni po modernizacji

Autor:kk/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Koleje Mazowieckie