Ostatnie prace na Głębockiej, wymiana nawierzchni na Tamce 

Najnowsze

Autor:
ab
Źródło:
UM Warszawa
UM WarszawaPrace przy metrze na Woli

Ostatni weekend października upłynie pracowicie stołecznym drogowcom. Wreszcie skończą kłaść asfalt na Głębockiej, będą też frezować Tamkę. W związku z pracami autobusy pojadą objazdami.

Od piątku, 25 października, od godz. 22.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek ulicy Tamka od Kopernika do Dobrej. Dostęp do niej stracą ulice: Kruczkowskiego i Solec. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Zajęcza lub Drewniana – Topiel – Oboźna – K. Karasia (tylko w kierunku ul. M. Kopernika). W obu kierunkach kierowcy będą mogli pojechać ulicami: Wybrzeże Szczecińskie – most Józefa Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Krucza – Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy (w przeciwnym kierunku Jasna – Zgoda) lub Dobra – Solec – Ludna – Książęca – Nowy Świat.

Zmiany dotyczyć będą także autobusów. Linia 102 oraz nocne N14 i N64 pojadą objazdem ulicami Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego. Autobusy linii 105 będą kursowały ulicami Książęcą, Ludną, Solec i Dobrą. Z kolei autobusy linii 162 pojadą ulicami Dobrą, Solec i Ludną i dalej swoją trasą, a autobusy nocne N16 i N66 trasą: al. "Solidarności" – pl. Bankowy – Marszałkowska.

Kończą Głębocką

Na ulicę Głębocką powróci ruch dwukierunkowy. "W weekend wykonawca przebudowy ułoży ostatnie warstwy nawierzchni na odcinku od ulicy Podłużnej do Siecznej. Prace potrwają od piątku, 25 października, od ok. godz. 23.30 do niedzieli, 27 października, wieczorem. W tym czasie nieprzejezdne będzie skrzyżowanie z ul. Tajemną" - podaje ratusz. Objazd poprowadzony ma zostać ulicami: Skarbka z Gór i Berensona. Autobusy linii 120, 240 i 256, tylko w kierunkach: Dw. Wschodniego, Żerania-FSO i Zacisza-Wilno pojadą objazdem ulicami: L. Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna. Podobnie kursować będą autobusy linii nocnej N11, z kolei kursowanie linii Z20 zostanie zawieszone.

"W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 października, planowane jest udostępnienie do ruchu nowej jezdni ul. Głębockiej na odcinku od ul. Siecznej do Podłużnej. Oznacza to, że od poniedziałku możliwy będzie przejazd Głębocką w obydwu kierunkach, bez ograniczeń spowodowanych pracami przy przebudowie drogi. Na ulicę wrócą też autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe prace na ul. Głębockiej związane z budową chodników i drogi rowerowej oraz sadzeniem roślin potrwają do końca listopada" - informuje urząd miasta. Posadzonych ma zostać 199 drzew oraz 13600 krzewów.

Prace na Trakcie

Również w piątek, 25 października, około godz. 20.00 wykonawca przebudowy Traktu Lubelskiego otworzy odcinek drogi od ulicy Zwoleńskiej do Borków. Prace przeniesione zostaną na odcinek od Borków do Skalnicowej. W związku z tym ulica Borków nie będzie miała połączenia z Traktem Lubelskim. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony będzie Wałem Miedzeszyńskim.

W ulicach Instalatorów i Równoległej trwają z kolei prace związane z budową sieci kanalizacyjnej. "Od soboty, 26 października zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Równoległej w rejonie skrzyżowania z Szybką. Autobusy linii 228 i 328 będą miały skróconą trasę do przystanku Instalatorów. Tak będzie do 6 listopada" - ostrzega ratusz.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o postępach w budowie mostu na Wiśle:

Most na Wiśle - odcinek B Południowej Obwodnicy Warszawy GDDKiA

Źródło: UM Warszawa

Autor:ab

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa