Najnowsze

W niedzielę RUNbertów. "Jeden z najszybszych biegów na pięć kilometrów"

Najnowsze

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
AZS WarszawaW niedzielę 9. Bieg Rembertowa

W niedzielę 17 października odbędzie się 9. Bieg Rembertowa. Uczestnicy pokonają pięciokilometrowy odcinek. Na czas zawodów będą zmiany w organizacji ruchu.

Organizatorzy mówią, że to jeden z najszybszych biegów na pięć kilometrów w Warszawie. Rekord Biegu Rembertowa wśród mężczyzn należy obecnie do maratończyka Jakuba Nowaka (14:33). Wśród kobiet do tej pory trasę najszybciej pokonała Sabina Jarząbek (16:56). W tym roku w zawodach wystartuje pół tysiąca osób.

Bieg rozpocznie się o 12.30. Start będzie znajdował się na tzw. małej Kadrowej, a meta na terenie LI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. "Szybka i atestowana trasa prowadzić będzie ulicami: Kadrową, al. gen. Chruściela, ul. Bombardierów, ul. Zawodową, ponownie ul. Kadrową, ul. Roty, ul. Pilarzy, ul. Kanonierską, znów ul. Kadrową, w prawo w ul. Magenta, ul. Listonoszy, następnie w ul. Kamaszniczą, dalej ul. Jerzego, ul. Pacholęcą i lewo w ul. Kadrową w kierunku mety" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Trasa RUNbertów AZS Warszawa

Utrudnienia w ruchu

Jak zapowiadają organizatorzy, ruch na poszczególnych fragmentach przywracany będzie stopniowo i sprawnie. Najkrócej wyłączona będzie al. gen. Chruściela "Montera", bo tylko przez 20 minut - od 12.25 do 12.45. Najdłużej zamknięta będzie ulica Kadrowa, w okolicach startu i mety – od 12:05 do 13:35.

W ramach RUNbertowa rozgrywane będą Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach ulicznych na 5 kilometrów. Prowadzona będzie także klasyfikacja na najszybszych mieszkańców Rembertowa i klasyfikacja drużynowa. "Zapisy wciąż trwają, do wyczerpania limitu pozostało niecałe 10 procent wolnych miejsc" - czytamy dalej w zapowiedzi.

We wrześniu informowaliśmy o maratończykach na ulicach Warszawy:

Maratończycy na warszawskich ulicach
Maratończycy na warszawskich ulicach TVN24

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: AZS Warszawa

Pozostałe wiadomości