Wypadek na przejściu w alei Waszyngtona

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie pieszej w alei Waszyngtona
Potrącenie pieszej w alei Waszyngtona
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPotrącenie pieszej w alei Waszyngtona

Samochód osobowy potrącił pieszą na przejściu dla pieszych w alei Waszyngtona. Na miejscu pracują służby. Jezdnia w kierunku ronda Wiatraczna została zablokowana.

Do wypadku doszło po godzinie 19 w rejonie skrzyżowania alei Waszyngtona z Międzynarodową. - Kierujący renault potrącił osobę pieszą na przejściu z sygnalizacją świetlną - dowiedział się Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. - Karetka odjechała z miejsca wypadku na sygnale. Młoda kobieta trafiła pod opiekę ratowników medycznych w stanie poważnym z urazem głowy - dodał.

Jak opisywał, na jezdni leżały odłamki rozbitego reflektora. Auto miało też uszkodzenia w przedniej szybie po stronie pasażera.

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia

Na miejscu oprócz pogotowia były także policja, straż pożarna, nadzór ruchu komunikacji miejskiej oraz służby Tramwajów Warszawskich. Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji potwierdził informację o wypadku i przewiezieniu pieszej do szpitala. - Kierowca renault był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają na miejscu okoliczności zdarzenia i kierują ruchem - zaznaczył. 

- Zablokowane są dwa pasy ruchu w kierunku ronda Wiatraczna oraz jeden z dwóch pasów ruchu w stronę centrum - ostrzegał nasz reporter. - Tramwaje kursują normalnie - mówił.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że piesza weszła na przejście na czerwonym świetle. - Kierowca samochodu osobowego twierdzi, że jechał bardzo wolno i miał zielone światło. Na dowód powołuje się na nagranie z samochodowej kamerki - opisywał Węgrzynowicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości