Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Wielokrotnie notowani oraz niebezpieczni". Policja zatrzymała sześć osób

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Sześciu mężczyzn usłyszało zarzuty

Stołeczni policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Grupa jest rozpracowywana od dłuższego czasu, a pierwsze działania miały miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Zatrzymano wtedy 15 mężczyzn, podejrzanych o udział grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a trzech innych doprowadzono z aresztów śledczych.

- Z informacji policjantów wynikało, że mężczyźni trudnią się głównie przemytem narkotyków oraz handlem nimi na szeroką skalę i uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Środki odurzające oraz substancje psychotropowe, które były przez nich sprowadzane głównie z Holandii, trafiały na warszawski rynek, ale rozprowadzane były także w powiecie wołomińskim i płockim - informuje Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

Osoby te były - według śledczych - powiązane z grupami przestępczymi "wołomińską", "markowską", a także odłamem grupy "szkatułowej".

"Wielokrotnie notowani oraz niebezpieczni"

W czasie prowadzonego postępowania, funkcjonariusze ustalili kolejne osoby podejrzewane o nielegalne działania. - Z informacji wynikało, że tym razem możemy mieć do czynienia z członkami tak zwanej grupy płockiej, osobami karanymi, wielokrotnie notowanymi oraz niebezpiecznymi - dodaje Bieniak.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek, 18 listopada. - We wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze wspierani przez policyjnych antyterrorystów zatrzymali pięć osób. Trzech mężczyzn wpadło na terenie województwa mazowieckiego, jeden na Śląsku, a kolejny w Toruniu. W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono niewielką ilość narkotyków oraz pieniądze na poczet przyszłych kar - relacjonuje policjantka.

Może im grozić kara wieloletniego więzienia

Zatrzymani mężczyźni trafili do prokuratury. Doprowadzony tam został także inny podejrzany, przebywający w tym czasie w areszcie.

Według prokuratury, zatrzymane osoby przemyciły i wprowadziły do obrotu dwa tysiąca tabletek esctasy, ponad 110 kilogramów marihuany oraz tysiące porcji kokainy i amfetaminy. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków to ponad cztery miliony złotych.

- Zarzuty, jakie usłyszeli mężczyźni, dotyczą między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, przemytu narkotyków, wprowadzenia do obrotu ich znacznej ilości oraz posiadania broni bez wymaganego zezwolenia - informuje Magdalena Bieniak.

Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

W zatrzymaniu podejrzanych wzięli udział funkcjonariusze ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Działali pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Sprawa, jak podkreślają policjanci, ma charakter rozwojowy. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Sześciu mężczyzn usłyszało zarzuty | KSP
Sześciu mężczyzn usłyszało zarzuty | KSP
Sześciu mężczyzn usłyszało zarzuty | KSP
Sześciu mężczyzn usłyszało zarzuty | KSP
Sześciu mężczyzn usłyszało zarzuty | KSP

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/pm